Zaloguj się | Rejestracja

Najlepsi z wiedzy pożarniczej

środa, 17 kwietnia 2024 r., godz. 09:00  |  Wersja do druku

Eryk Lipiński (SP w Bobrowie), Anna Małkiewicz (SP w Brzoziu) i Kacper Weręgowski zwyciężyli w Eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", które odbyły się one w dniu 15 kwietnia w Komendzie Powiatowej PSP w Brodnicy.Turniej przebiegał w dwóch etapach – pisemnym oraz ustnym. Nad przebiegiem eliminacji powiatowych czuwało jury w składzie: st. kpt. Mariusz Klakus – przewodniczący, dh Marosz Andrzejczak – sekretarz oraz członkowie: asp. szt. Małgorzata Kur, mł. kpt. Marcin Orłowski, mł. asp. Kajetan Orłowski. Do finału ustnego jury zakwalifikowało po trzech uczniów z największą liczbą punktów w kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe i szkoły średnie).

W wyniku finałowej rozgrywki najlepszy wśród uczestników z klas I-IV SP okazał się Eryk Lipiński (SP w Bobrowie). Drugie miejsce wywalczyła Zuzanna Motylińska (SP w Radoszkach), a trzecie Amelia Waruszewska (SP w Brzoziu). Wśród uczestników z klas V-VIII najlepszą wiedzę pożarniczą zaprezentowała Anna Małkiewicz (SP w Brzoziu), drugie miejsce zajęła Julia Więczkowska (SP w Świedziebni). Trzecie miejsce zdobył Stanisław Psuty (SP nr 4 w Brodnicy). Spośród uczestników ze szkół ponadpodstawowych zwycięzcą okazał się Kacper Weręgowski, a drugi był Ksawery Osiński (obaj z CKZiU w Brodnicy). Trzecie miejsce zajęła Marta Domżalska (I LO w Brodnicy).

Ostatecznie do eliminacji wojewódzkich zakwalifikowali się: klasy I-IV SP Eryk Lipiński (SP w Bobrowie), klasy V-VIII, Anna Małkiewicz (SP w Brzoziu) i Kacper Weręgowski (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy). Organizatorami turnieju byli Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Brodnicy i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy. W rywalizacji wzięło udział ponad 40 uczniów szkół podstawowych z klas I-IV i V-VIII oraz szkół ponadpodstawowych z powiatu brodnickiego. Obowiązki gospodarzy pełnili poseł na Sejm a jednocześnie prezes ZOP ZOSP RP Zbigniew Sosnowski oraz p.o. Komendanta Powiatowego PSP w Brodnicy st. kpt. Robert Czarnecki.

Wszyscy uczestnicy eliminacji powiatowych otrzymali dyplomy i upominki, a finaliści turnieju nagrody rzeczowe oraz vouchery. Ufundowali je: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Brodnicy, Powiat Brodnicki, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy oraz Nadleśnictwo Brodnica.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej