Zaloguj się | Rejestracja

Konkurs "Żołnierze Niezłomni. Nigdy się nie poddamy"

piątek, 12 kwietnia 2024 r., godz. 07:22  |  Wersja do druku

Ogólnopolski konkurs był skierowany do uczniów z klas VII i VIII. Jego celem było upamiętnienie bohaterów historii – Żołnierzy Niezłomnych. Nagrodą w konkursie jest jednodniowa wycieczka klasowa do Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie. Wśród laureatów znalazła się Szkoła Podstawowa ze Świedziebni.

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Biuro Przystanków Historia Instytutu Pamięci Narodowej ogłosiło konkurs, który ma na celu upamiętnienie bohaterów naszej historii – Żołnierzy Niezłomnych. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie grupowego projektu muralu, który odnosi się do postaci Żołnierzy Niezłomnych, korzystając z dowolnej techniki artystycznej. Dopuszczalne formy to grafiki komputerowe, kolaże, plakaty, rysunki i inne.

Nagrodą w konkursie jest jednodniowa wycieczka klasowa do Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie. Nagroda obejmuje transport z parkingu szkoły do muzeum i z powrotem, bilety wstępu, wizytę w Muzeum, catering oraz warsztaty edukacyjne. Konkurs adresowany był do klas VII-VIII szkół podstawowych oraz placówek edukacyjnych.

Szkoła Podstawowa im. ppor. Piotra Wysockiego w Świedziebni wzięła udział w konkursie i znalazła się wśród laureatów. Projekt przygotowywała wspólnie z Fundacją Brama Epok.

Źródło: SP w Świedziebni

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej