Zaloguj się | Rejestracja

MCK w Brodnicy informuje

piątek, 05 kwietnia 2024 r., godz. 14:34  |  Wersja do druku

4 kwietnia w hali sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy odbyły się Targi Edukacji i Pracy "Zadbaj o swoją przyszłość", których organizatorem było Młodzieżowe Centrum Kariery oraz Hufiec Pracy w Brodnicy. Współorganizatorem targów było Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy.Uroczystego otwarcia targów dokonała Czesława Augustinowicz, Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy w Toruniu. Następnie Grażyna Moszczyńska, doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Brodnicy przywitała licznie przybyłych gości.

Tegoroczna edycja targów skupiła aż 50 wystawców, tj: jednostki Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy, uczelnie wyższe publiczne i niepubliczne z województwa kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, szkoły policealne, instytucje szkoleniowe, instytucje rynku pracy, liczne lokalne firmy i przedsiębiorstwa oraz służby mundurowe – Straż Pożarna, Policja, Wojskowe Centrum Rekrutacji. Uczestnikami wydarzenia byli uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z powiatu brodnickiego, a także osoby bezrobotne i poszukujące pracy (łącznie około 1000 osób).

Podczas Targów Edukacji i Pracy można było zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy, rekrutacją na poszczególne stanowiska w danej firmie oraz ofertami edukacyjnymi szkół wyższych i policealnych. Propozycję współpracy w zakresie naboru do pracy – rekrutacji proponowały przybyłe służby mundurowe - policja, straż pożarna, wojsko.

Stoisko Ochotniczych Hufców Pracy cieszyło się dużym zainteresowaniem i było chętnie odwiedzane przez młodzież uczącą się i poszukującą pracy. Doradca zawodowy i pośrednik pracy przedstawiali szeroki zakres usług Młodzieżowego Centrum Kariery. Wychowawcy z 2-1 Hufca Pracy informowali o ofercie edukacyjnej i wychowawczej swojej jednostki.

Ponadto zainteresowana młodzież miała możliwość skorzystania z konsultacji oferowanych przez doradców zawodowych z Powiatowego Urzędu Pracy w Brodnicy oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Natomiast ideę wolontariatu prezentowały Warsztaty Terapii Zajęciowej w Brodnicy oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Brodnicy.

Swoją obecnością targi zaszczycili: Dorota Rama, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Stanisław Kosakowski, wicestarosta brodnicki, Roman Pytlasiński, przewodniczący Rady Powiatu, Marcin Gawełek, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu, Dariusz Malinowski, komendant 2-1 Hufca Pracy w Brodnicy, Jacek Gniadkowski, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy, Agnieszka Kaliszer-Głowacka, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy, Aleksandra Bykowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brodnicy, Izabella Lewandowska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brodnicy, Hanna Królikowska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Brodnicy oraz Mateusz Szafrański, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Brodnicy.

Patronatem honorowym Targów Edukacji i Pracy "Zadbaj o swoją przyszłość" był starosta Piotr Boiński, natomiast patronat medialny nad wydarzeniem sprawowały: TVP Bydgoszcz, Polskie Radio PiK oraz lokalne firmy, tj: Eltronik, Klik Brodnica dla Was oraz TVbrodnica. Sponsorami tego przedsięwzięcia była Piekarnia Świerkowa w Brodnicy, Cukiernia MARCINEK w Brodnicy, Cukiernia MIGO w Górznie, Cukiernia WRZOS w Podgórzu.

Tegoroczne Targi Edukacji i Pracy w Brodnicy spotkały się z dużym zainteresowaniem o czym świadczy liczba wystawców oraz uczestników. Była to świetna okazja do wstępnych rozmów z pracodawcami oraz zostawieniem swojego CV. Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

Źródło: Grażyna Moszczyńska

Targi Edukacji i Pracy "Zadbaj o swoją przyszłość" w Brodnicy/fot. Grażyna Moszczyńska, Robert Kłosowski, Magdalena Wiśniewska:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej