Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica informuje

środa, 03 kwietnia 2024 r., godz. 08:45  |  Wersja do druku

18 marca odbył się finał Europejskiego Quizu Finansowego 2023/2024. W tegorocznej edycji wzięło udział 4500 uczniów szkół podstawowych z całej Polski. Joanna Berent i Dominik Wiadro ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Michałowskiej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce zakończyli udział w EQF na 4 miejscu w Polsce.Zespół, żeby znaleźć się na tak wysokim miejscu, musiał przebyć długą drogę. Asia i Dominik, aby osiągnąć tak wielki sukces, przez cały okres trwania konkursu studiowali liczne materiały polecane przez organizatorów konkursu oraz uczestniczyli w webinarach z ekspertami. Wiedzy na temat ekonomii, finansów czy cyberbezpieczeństwa nikt im nie odbierze. Udało się zainteresować młodzież tak ważną tematyką, bez której trudno zrozumieć funkcjonowanie współczesnego świata.
Gratulujemy Asi, Dominikowi oraz nauczycielce Ewie Mikielewicz, która od kliku lat stara się zachęcać naszych uczniów do nauki ekonomii i udziału w ciekawych projektach o tej tematyce.

Europejski Quiz Finansowy (EQF), który jest realizowany równolegle w kilkudziesięciu krajach Europy z inicjatywy Europejskiej Federacji Bankowej. Jest to konkurs wiedzy z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, w którym uczestnicy rywalizują drużynowo (w dwuosobowych zespołach). Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy na temat finansów, systemu bankowego w Polsce i Europie oraz zasad bezpiecznego zachowania w cyberprzestrzeni.

Zwycięzcy finału krajowego zyskują prawo do reprezentowania Polski podczas finału europejskiego i zmierzą się z zespołami z całej Europy. Finał europejski rozgrywany jest w języku narodowym.

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

4 miejsce w Europejskim Quizie Finansowym/fot. nadesłane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej