Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica informuje

czwartek, 28 marca 2024 r., godz. 11:39  |  Wersja do druku

Na działalność bieżącą Klubu Senior + w Szabdzie Gmina Brodnica otrzymała dofinansowanie w wysokości 60 424,00 zł, w ramach którego realizowane będą: warsztaty muzyczne, zajęcia rehabilitacyjno-ruchowe, zajęcia informatyczne, warsztaty pracy twórczej, warsztaty kulinarne.Gmina Brodnica otrzymała dofinansowanie na działalność Klubu Senior+ w Szabdzie i na utworzenie nowego Klubu Senior+ w Karbowie. W dniu 25 marca br. Gmina Brodnica otrzymała oficjalną informację o przyznanych dotacjach na działalność bieżącą Klubu Senior + w Szabdzie oraz na utworzenie Klubu Senior + w Karbowie. Środki finansowe pochodzą z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2021-2025 Edycja 2024.

Na działalność bieżącą Klubu Senior + w Szabdzie otrzymano dofinansowanie w wysokości 60 424,00 zł, w ramach którego realizowane będą:
  • warsztaty muzyczne
  • zajęcia rehabilitacyjno-ruchowe
  • zajęcia informatyczne
  • warsztaty pracy twórczej
  • warsztaty kulinarne

Planowane jest również zorganizowanie wycieczki krajoznawczej oraz zakup materiałów do prowadzenia warsztatów. W roku 2024 planowane jest utworzenie nowego Klubu Senior + w Karbowie na bazie tamtejszej świetlicy Wiejskiej. Na dostosowanie budynku do potrzeb klubu otrzymano dotację w kwocie 135 793,00 zł. W ramach prac adaptacyjno-remontowych zostanie wykonana m.in. wymiana stolarki drzwiowej, wymiana posadzek, wymiana okładzin ściennych, malowanie pomieszczeń, wymiana części oświetlenia oraz armatury sanitarnej.

Dzięki powyższym pracom na działalność Klubu dostosowana zostanie sala spotkań (odpowiednio umeblowana do prowadzenia spotkań i zajęć), pomieszczenie na ćwiczenia sportowo-ruchowe oraz nowy, dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością węzeł sanitarny (dwie łazienki) i szatnię. Nabór uczestników (25 miejsc) do Klubu w Karbowie planowany jest na IV kwartał 2024 r.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy w Klubie Seniora w Szabdzie odbyły się warsztaty nawiązujące do świąt. W czasie warsztatów rękodzielniczych seniorzy wykonywali ozdoby wielkanocne.
Wykonali również palmę wielkanocną na "Gminy Przegląd Palm Wielkanocnych". Warsztaty rękodzielnicze prowadziła Violetta Szulc. Na warsztatach kulinarnych seniorzy przygotowali tradycyjne potrawy wielkanocne: żurek na zakwasie z białą kiełbasą, jaja faszerowane, jaja zapiekane, kluski z pieczarkami oraz oczywiście mazurki. Warsztaty kulinarne prowadziła Anna Florkiewicz.

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Gmina Brodnica stawia na seniorów/fot. nadesłane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej