Zaloguj się | Rejestracja

Talent Gminy Brzozie

czwartek, 21 marca 2024 r., godz. 09:59  |  Wersja do druku

Talent to posiadanie potencjału oraz jego unikatowość w odniesieniu do każdego człowieka. Każdy z nas ma talenty. Niektórzy rozwijają je w pracy zawodowej, inni pracując na rzecz rodziny czy wspólnoty. Każdy talent jest tak samo ważny i cenny. W gminie Brzozie kontynuowany jest konkurs na talenty, w którym biorą udział mieszkańcy gminy.Inicjatorką konkursu jest Wójt Gminy Brzozie Danuta Kędziorska-Cieszyńska. Celem konkursu jest promowanie i nagradzanie utalentowanych mieszkańców gminy Brzozie, którzy odnieśli znaczący sukces naukowy, sportowy, artystyczny/kulturalny oraz w działalności społecznej w latach 2021-2023. Konkurs "Talent Gminy Brzozie" odbywa się po raz trzeci. Potencjalne talenty nominowano w czterech kategoriach. Po raz pierwszy była też nagroda publiczności.

Wzorem poprzednich konkursów, wśród nadesłanych zgłoszeń komisja konkursowa, w skład której wchodzi 9 osób, wybrała nominowanych w 4 kategoriach (Nauka, Sport, Kultura i Działalność Społeczna), którzy przeszli do kolejnego II etapu, w którym Komisja zadecydowała o zwycięzcy w poszczególnych kategoriach. Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców gminy Brzozie z wyłączeniem zwycięzców poprzednich edycji konkursu. Nie ma kryterium wieku.

Jury konkursowe miało niełatwy orzech do zgryzienia. Nominowano kandydatów w czterech kategoriach. Spośród tych szczęśliwców mieszkańcy mogli w głosowaniu internetowym wybrać tylko jednego kandydata do nagrody publiczności, która była nowością w tej edycji. Gmina czekała na zgłoszenia do dnia 12 lutego 2024 roku. Od 13 lutego na stronie internetowej dostępne było głosowanie internetowe. Ogłoszenie wyników nastąpiło na uroczystej Gali Talentów.

Nominowani:

kategoria Kultura

Monika Chojnacka

Tomasz Karczewski

Oliwia Pietrzyk

Marta Wajda Pankowska

Laura Krajewska

kategoria Sport

Błażej Florkiewicz

Laura Tuszyńska

Krystian Józef Rzepka

Jan Florkiewicz

kategoria Działalność Społeczna

Małgorzata Smoczyńska

Koło Gospodyń Wiejskich Brzozie

Klub Seniora “Brzozowy Raj”

kategoria Nauka

Blanka Kowalewska

Paweł Szpakowski

Nagrodzeni

Ogłoszenie wyników nastąpiło na uroczystej Gali Talentów, która odbyła się w dniu 10 marca 2024 roku. Galę poprowadziła dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Brzoziu Ewelina Motylińska. Zaproszeni goście czuli się niczym na oskarowej gali. Profesjonalna scena, piękne oświetlenie, transmisja online i czerwony dywan. Gala talentów zebrała liczne grono gości, wśród których znalazły się wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska, przewodnicząca Maria Florkiewicz, radna powiatowa Małgorzata Smoczyńska i radny powiatowy Krzysztof Jasieniecki reprezentujący poseł Joannę Borowiak, radni, sołtysi i rodziny osób nominowanych. Było spektakularnie i uroczyście, a galę uświetnił występ Agaty Bieńkowskiej, laureatki I edycji konkursu.

W wyniku internetowego głosowania nagrodę publiczności wygrało Koło Gospodyń Wiejskich w Brzoziu.

Jury konkursowe wybrało spośród nominowanych i nagrodziło voucherami w wysokości 1000 zł w kategoriach:

Kultura – Laurę Krajewską

Sport – Krystiana Józefa Rzepkę

Działalność Społeczna – KGW Brzozie

Nauka – Pawła Szpakowskiego

Organizatorami konkursu “Talent Gminy Brzozie” była Gmina Brzozie i Gminna Biblioteka Publiczna w Brzoziu.

Źródło: Urząd Gminy Brzozie

Talent Gminy Brzozie:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej