Zaloguj się | Rejestracja

Różowe skrzyneczki w Brodnicy

niedziela, 11 lutego 2024 r., godz. 13:57  |  Wersja do druku

W okresie ferii zimowych zostanie zrealizowana inicjatywa Gminy Miasta Brodnicy, polegająca na zainstalowaniu we wszystkich szkołach miejskich, w budynkach instytucji kultury i sportu, jak również w budynku urzędu ogólnodostępnych skrzyneczek na menstruacyjne środki higieny osobistej dla dziewcząt i kobiet w trudnej sytuacji ekonomicznej lub w sytuacji gdy akurat nie mają tych środków przy sobie.- W damskich toaletach zawisną tak zwane RÓŻOWE SKRZYNECZKI, które będą wyposażone w środki higieny osobistej dla kobiet. Jestem przekonany, że świadomość, że można skorzystać z wyposażenia takiej skrzyneczki da wielu dziewczętom i kobietom w naszym mieście poczucie bezpieczeństwa – mówi Jarosław Radacz Burmistrz Brodnicy.”

Gmina Miasta Brodnicy zakupiła łącznie 11 sztuk skrzyneczek i wyposażyła je w menstruacyjne środki higieny osobistej tj. podpaski i tampony.

Według danych statystycznych problem ubóstwa menstruacyjnego dotyka około pół miliona Polek, w tym często młodych dziewcząt. Brak dostępu do środków higieny menstruacyjnej często odbiera godność, powoduje poczucie zażenowania i wstydu. Najwyższa pora aby to zmienić. Powyższa inicjatywa to krok milowy, aby rozpocząć te zmiany, aby temat menstruacji przestał być tematem tabu.
Miejsca gdzie pojawią się RÓŻOWE SKRZYNECZKI w Brodnicy:

1. Zespół Szkół nr 1 ul. Matejki 5 (szkoła podstawowa oraz liceum)

2. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 ul. Kolejowa 62

3. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 ul. 3 maja 2

4. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 ul. Nowa 34

5. Szkoła Podstawowa nr 3 ul. Wiejska 6

6. Brodnicki Dom Kultury ul. Przykop 43

7. Muzeum w Brodnicy ul. Św. Jakuba 1

8. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna ul. Zamkowa 1

9. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brodnicy ul. Królowej Jadwigi 1

10. Urząd Miejski w Brodnicy ul. Kamionka 23

Źródło: Urząd Miejski w Brodnicy


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej