Zaloguj się | Rejestracja

Podwyżka Bonu Żłobkowego

środa, 07 lutego 2024 r., godz. 18:30  |  Wersja do druku

Od 1 lutego 2024 r. wysokość świadczenia pn. "Gminny brodnicki bon żłobkowy", ustanowionego uchwałą Rady Gminy Brodnica, wynosić będzie 500,00 zł miesięcznie na każde dziecko. Przyznanie bonu nie jest uzależnione od kryterium dochodowego. Jest to zachęta do podjęcia pracy, płacenia podatków i rozwijania lokalnej społeczności.Świadczenie przysługuje, jeżeli spełnione są łącznie następujące warunki:
  • Oboje rodzice, opiekunowie faktyczni, opiekunowie prawni albo osoby pełniące funkcję rodziny zastępczej albo samotnie wychowujący dziecko rodzic, opiekun faktyczny, opiekun prawny albo osoba pełniąca funkcję rodziny zastępczej:
    - zamieszkują na terenie gminy Brodnica,
    - są zatrudnieni albo wykonują inną pracę zarobkową, lub prowadzą indywidualne gospodarstwo rolne,
    - rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym w Brodnicy ze wskazaniem adresu zamieszkania na terenie gminy Brodnica, z tym, że warunek ten nie dotyczy osób, które z racji wykonywania innej pracy zarobkowej nie podlegają obowiązkowi rozliczania się z podatku dochodowego od osób fizycznych,
    - nie korzystają z urlopu wychowawczego
  • Została zawarta umowa o objęcie dziecka opieką z podmiotem prowadzącym żłobek lub klub dziecięcy albo z podmiotem zatrudniającym dziennego opiekuna

W przypadku uzyskania dofinansowania pobytu dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna z innych źródeł niż budżet Gminy Brodnica, łączna wysokość uzyskanych świadczeń nie może przekroczyć kwoty ponoszonej opłaty za pobyt dziecka w tych placówkach. W przypadku przekroczenia tej kwoty, wysokość świadczenia pomniejsza się o różnicę między łączną kwotą otrzymanego dofinansowania a kwotą ponoszonej opłaty. Kwotę świadczenia zaokrągla się do 10 groszy w górę.

Druki wniosków wraz z załącznikami można pobrać w Urzędzie Gminy Brodnica – GOPS w Brodnicy, pokój 108 na parterze, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30–15.30. Dostępne są również na naszej stronie internetowej (www.brodnica.ug.gov.pl) w zakładce "Poradnik interesanta – Wzory Wniosków". W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 56-494-16-49 lub wiadomość e-mail na adres: r.nowakowska©gopsbrodnica.pl.

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej