Zaloguj się | Rejestracja

Pożegnanie ze służbą

wtorek, 30 stycznia 2024 r., godz. 07:59  |  Wersja do druku

26 stycznia 2024 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Brodnicy odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której nastąpiło zdanie obowiązków służbowych Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy st. bryg. Andrzeja Góreckiego.Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku zastępcy Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Markowi Rusoniowi. Po powitaniu zaproszonych gości oraz odegraniu hymnu Rzeczypospolitej Polskiej nastąpiło odczytanie decyzji o zdaniu obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Brodnicy. Zebrani goście, funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej PSP w Brodnicy mieli okazję poznać przebieg służby zdającego obowiązki komendanta.

Starszy brygadier Andrzej Górecki służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1992 roku w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Rypinie od stanowiska stażysty w służbie przygotowawczej. Kolejno zajmował stanowiska: młodszego ratownika, technika i starszego technika. W 1998 roku ukończył naukę w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu i został mianowany na stanowisko dowódcy zastępu. W roku 2000 został zastępcą dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Komendzie Powiatowej PSP w Rypinie. W roku 2003 ukończył niestacjonarne studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie zdobywając pierwszy stopień oficerski i tytuł inżyniera pożarnictwa. W 2009 roku ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, na kierunku pedagogika. Następnie w roku 2016 objął stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Rypinie, a w roku 2018 Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Rypinie.
26 lutego 2022 roku Kujawsko–Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej powołał st. bryg. Andrzeja Góreckiego na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Brodnicy.
Służba w podziale bojowym i przejście wszystkich szczebli kursów i szkół pożarniczych sprawiły że st. bryg. mgr inż. Andrzej Górecki był gruntownie wyszkolonym strażakiem, a predyspozycje dowódcze, bardzo szeroka wiedza z zakresu pożarnictwa oraz ogromne doświadczenie zawodowe uzyskane w czasie 32-letniej służby czyniły z Niego funkcjonariusza merytorycznie przygotowanego do wykonywania zadań służbowych. Kierując działaniami ratowniczymi trafnie oceniał sytuację i podejmował właściwe decyzje. Sposób dowodzenia siłami Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej podczas likwidacji zdarzeń oraz organizacja działań, pokazały że świetnie radził sobie z presją i stresem oraz brał odpowiedzialność za podejmowane decyzje.
Odznaczony m. in.: Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa – 2009 r., Złotą Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2022 r., Złotym Medalem za Długoletnią Służbę – 2023 r., wyróżniony Dyplomem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej - 2017 r.

Ustępujący komendant podziękował wszystkim zebranym za współpracę, wsparcie i pomoc w trakcie pełnionej służby.

Kolejną częścią uroczystości było powierzenie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Brodnicy dotychczasowemu zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Brodnicy st. kpt. Krzysztofowi Natuckiemu.

Źródło: PSP w Brodnicy


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej