Gala z okazji 25-lecia

wtorek, 30 stycznia 2024 r., godz. 09:59  |  Wersja do druku

W czwartek, 25 stycznia w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy odbyła się jubileuszowa gala z okazji 25-lecia Powiatu Brodnickiego. Wręczono nadane przez Prezydenta RP Medale za Długoletnią Służbę, wyróżnienia i podziękowania. Były także życzenia i gratulacje od przybyłych gości.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni starostowie z Kujaw, Pomorza, Warmii i Mazur, burmistrzowie i wójtowie z powiatu brodnickiego, parlamentarzyści, wśród których był senator RP Ryszard Bober, radny powiatu w latach 1998-2002, a także przedstawicielka posła Zbigniewa Sosnowskiego, radnego powiatu brodnickiego w latach 1998-2002 i członek Zarządu Powiatu w Brodnicy do 16.10.2001. Był obecny również Paweł Zgórzyński, były urzędnik brodnickiego starostwa, a obecnie podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Wojewodę kujawsko-pomorskiego Michała Sztybla reprezentował jego drugi zastępca Michał Koniuch. Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego reprezentował Andrzej Potoczek, pełnomocnik ds. współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego. Nie zabrakło pracowników Starostwa Powiatowego w Brodnicy oraz jednostek powiatu. Wicewojewoda Michał Koniuch wręczył nadane przez Prezydenta RP Medale za Długoletnią Służbę. Medalem Złotym odznaczeni zostali: Zofia Błaszkiewicz i Radosław Koj. Medale Srebrne otrzymali Jerzy Anzel, Jacek Gurgul, Izabella Lewandowska, Jacek Szamot, Anna Szczepaniak i Anita Wałdowska.

Wyróżnienia i podziękowania wręczone zostały radnym, członkom zarządu, zasłużonym pracownikom starostwa i jednostek, gościom i współpracującym z powiatem samorządowcom z gmin i powiatów.

W 25-leciu w zarządzie powiatu i radzie pracowało trzech starostów (Leonard Kowalski - 1998-2002, Waldemar Gęsicki - 2002-2010, Piotr Boiński - 2010-2024), sześciu wicestarostów (Waldemar Gęsicki - 1998-2002, Leonard Kowalski - 2002-2006, Marek Kaźmierkiewicz - 2006-2009, Jędrzej Tomella - 2010-2014, Mariusz Klonowski - 2014-2018, Stanisław Kosakowski - 2018-2024), trzech przewodniczących rady (Roman Pytlasiński - 2002-2006 i 2010-2024, Tomasz Wysocki - 2006-2010, Julian Gołębiewski - 1998-2002), siedmiu wiceprzewodniczących (Bogusław Błaszkiewicz - 1998-2002, Janusz Majtczak - 2002-2006, Teresa Jakimiuk - 2006-2010, Marek Buchalski - 2010-2018, Anna Kupczyk - 1998-2018, Ambroży Marchlewski - 2018-2024, Piotr Burkwicz - 2018-2024), 16 członków zarządu, 76 radnych rady powiatu ogółem. Niestety ośmiorga osób nie ma już pośród żywych. To Jan Godlewski, Jerzy Hejnowski, Marek Kaźmierkiewicz, Janusz Majtczak, Janusz Porębski, Krzysztof Szymański, Aleksandra Warmińska, Henryk Zdunkowski. Im oraz zmarłym pracownikom starostwa i jednostek powiatu uczestnicy uroczystości oddali cześć minutą ciszy.

Podczas uroczystości nie zabrakło życzeń listów gratulacyjnych i słów uznania za pracę na rzecz wspólnot lokalnych oraz za propagowanie idei samorządności. Senator Ryszard Bober przekazał staroście brodnickiemu Piotrowi Boińskiemu z okazji 25-lecia powiatu brodnickiego pamiątkowy senacki grawerton z jubileuszową dedykacją. "Doceniając 25 lat działalności Powiatu Brodnickiego, skutecznego w swojej działalności i stanowiącego podstawę demokratycznego państwa prawa, składam gratulacje oraz jubileuszowe życzenia. Kierują więc słowa uznania za propagowanie idei samorządności i troskę o potrzeby lokalnych wspólnot. Życzę kolejnych sukcesów oraz poczucia satysfakcji z pracy, która przynosi wymierne efekty i służy dobru mieszkańców powiatu" - napisał senator.

Były życzenia i gratulacje od gości - samorządowców województwa kujawsko-pomorskiego, przedstawicieli powiatów i gmin. Nie zabrakło życzeń od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Michała Sztybla, marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego, posła na Sejm Zbigniewa Sosnowskiego oraz podsekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Pawła Zgórzyńskiego.

Oprawę artystyczną jubileuszu 25 powiatu zapewniła młodzież z działającej w ILO w Brodnicy grupy teatralnej "Piątek 13".

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy

Tytuł galerii: