Zaloguj się | Rejestracja

Przebudowy dróg w gminie Brodnica

czwartek, 25 stycznia 2024 r., godz. 17:18  |  Wersja do druku

Gmina Brodnica realizuje projekty mające na celu przebudowę dróg gminnych. Stan dróg, które zostały przebudowane wydłużał czas dojazdu mieszkańców miedzy miejscowościami, zwiększał emisję spalin, hałasu i zapylenia. Teraz się to zmieni.Gmina Brodnica realizuje projekt pn. "Przebudowa drogi gminnej 080502C relacji Świerczyny - Szymkowo o długości 995 m." dofinansowany ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na podstawie umowy zawartej w dniu 23 listopada 2023 r. z Wojewodą Kujawsko – Pomorskim.

Droga objęta wnioskiem posiadała jezdnię asfaltową o szerokości 3,8 – 4,0 m z licznymi ubytkami, nierównościami i uszkodzeniami krawędzi jezdni a także nieuregulowanym odpływem wód deszczowych, co stwarzało niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu drogowego. Droga łączy miejscowość Szymkowo w gminie Brodnica z sąsiednią gminą Bartniczka i miejscowościami Igliczyzna i Jastrzębie. Stan drogi wydłużał czas dojazdu mieszkańców miedzy miejscowościami, zwiększał emisję spalin, hałasu i zapylenia.

W ramach przedsięwzięcia powstała jezdnia o szerokości 5 metrów z nawierzchnią asfaltową o grubości 7 cm. W ramach wykonanego poszerzenia jezdni ułożona została podbudowa z kruszywa łamanego o grubości 25 cm i warstwie odsączającej z piasku o grubości 20 cm z warstwą wiążąca z asfaltu 4 cm. W ciągu drogi powstały zjazdy do posesji z asfaltu. Zadanie obejmowało także wykonanie pobocza kruszywa łamanego o szerokości 0,75 cm, przepusty pod zjazdami, odwodnienie w postaci rowów oraz wykonanie oznakowania pionowego. Kwota dofinansowania wynikająca z umowy wynosi 912.430,00 zł, natomiast całkowita wartość inwestycji opiewa na kwotę 1.368.855,13 zł.

Gmina Brodnica realizuje także projekt pn. "Przebudowa dróg gminnych nr 080583C (ul. Bociania) i nr 080585C (ul. Kanarkowa) o łącznej długości 293 m w miejscowości Kominy" dofinansowany ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na podstawie umowy zawartej w dniu 12 grudnia 2023 r. z Wojewodą Kujawsko – Pomorskim.

Drogi objęte projektem w momencie jego rozpoczęcia posiadały jezdnię żwirowo – piaskową z licznymi nierównościami i nieuregulowanym odpływem wód deszczowych, co stwarzało niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu drogowego, wydłużało czas dojazdu, zwiększało emisję spalin, hałasu i zapylenia. Stanowią ciąg komunikacyjny łączący osiedle domów jednorodzinnych w miejscowości Kominy z Miastem Brodnica poprzez ul. Długą.

W ramach przedsięwzięcia w ul. Bocianiej i Kanarkowej powstała jezdnia o szerokości 5 metrów z kostki brukowej o grubości 8 cm na podbudowie z betonowej o grubości 20 cm i warstwie odsączającej z piasku o grubości 10 cm. W ciągu planowanych do przebudowy dróg powstały jednostronne chodniki o szerokości 2 m z nawierzchnią z kostki betonowej a także zjazdy do dojścia do posesji również kostki brukowej. Odwodnienie jezdni odbywa się będzie za pomocą sieci kanalizacji deszczowej wykonanej w ramach odrębnego zadania. Kwota dofinansowania wynikająca z umowy wynosi 448.461,00 zł, natomiast całkowita wartość inwestycji opiewa na kwotę 640.659,01 zł.

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Przebudowy dróg w gminie Brodnica/fot. nadesłane:reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej