Zaloguj się | Rejestracja

Druga szkoła z wirtualną strzelnicą

czwartek, 25 stycznia 2024 r., godz. 10:06  |  Wersja do druku

Pod koniec stycznia oficjalnie zostanie przekazana uczniom klas mundurowych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy wirtualna strzelnica. To drugi tego typu obiekt w szkołach Powiatu Brodnickiego po oddanej w ubiegłym roku strzelnicy w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim. Podobnie jak poprzedni, został sfinansowany przez Ministra Obrony Narodowej oraz z budżetu powiatu.Projekt powstał w ramach Konkursu Ofert pn. "Strzelnica w powiecie 2023" Nr 4/2023/CWCR. Całkowita wartość zadania wyniosła 220 tys. złotych, z czego dofinansowanie MON wyniosło 175 978 zł. Wkład finansowy Powiatu Brodnickiego to 44 022 zł.

Celem projektu jest utworzenie przez Powiat Brodnicki wirtualnej strzelnicy wraz z wyposażeniem strzeleckim, umożliwiającej prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego, przede wszystkim wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych. Strzelnica w założeniu ma służyć również członkom organizacji pozarządowych prowadzących działalność o charakterze proobronnym oraz funkcjonariuszom formacji uzbrojonych niewchodzących w skład sił zbrojnych.

CKZiU jest szkołą, która na poziomie średnim kształci uczniów w klasach mundurowych. Na wirtualnej strzelnicy młodzież będzie nabywać oraz szkolić umiejętności posługiwania się bronią, kształtując i utrwalając prawidłowe nawyki strzeleckie. Osobom wiążącym swoją przyszłość ze służbami mundurowymi dobrze wyposażona baza szkoleniowa zapewni już na starcie dużą przewagę nad innymi w wyścigu do realizacji kariery zawodowej.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej