Zaloguj się | Rejestracja

Policja w Brodnicy informuje

czwartek, 25 stycznia 2024 r., godz. 09:06  |  Wersja do druku

Policjanci przypominają - korzystanie z telefonu komórkowego podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych jest nie tylko niebezpieczne, ale stanowi także wykroczenie. W trakcie przechodzenia na drugą stronę ulicy, czy przez torowisko obowiązuje zakaz korzystania z telefonu komórkowego lub innych urządzeń elektronicznych.Jest to wykroczenie, za które można otrzymać mandat w wysokości 300 zł. Korzystając z telefonu podczas przechodzenie przez przejście można ponieść o wiele większe konsekwencje. Pamiętajmy! Pieszy, wchodząc na przejście dla pieszych, musi obserwować otoczenie i reagować na potencjalne zagrożenia ze strony kierujących pojazdami. Według taryfikatora mandat za korzystanie na przejściu dla pieszych z telefonu komórkowego wynosi 300 złotych.

Korzystanie z telefonu komórkowego podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych może nieść za sobą o wiele większe konsekwencje, takie jak wejście wprost pod nadjeżdżające auto, a w konsekwencji doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu, a niekiedy śmierci w wyniku poniesionych obrażeń. Gdy korzystamy z telefonu komórkowego, to często skupiamy się tylko na nim, a nie na tym, co dzieje się wokół nas. Gdy dojdziemy do przejścia dla pieszych, zatrzymajmy się, rozejrzyjmy na boki, czy nie nadjeżdża pojazd, a gdy nadjeżdża, to upewnijmy się, że zatrzyma się przed przejściem dla pieszych. Tylko wtedy bezpiecznie możemy przejść na drugą stronę jezdni.

W związku z tym zwracamy się z apelem do pieszych o odpowiedzialność i przestrzeganie przepisów w tym zakresie. Nie zapominajmy, że to właśnie piesi są pozbawieni są na przegranej pozycji w przypadku potrącenia przez pojazd. Szanujmy życie nasze i innych uczestników ruchu drogowego i przestrzegajmy przepisy ruchu drogowego bez względu na to, czy jesteśmy pieszymi, czy też kierowcami.

Źródło: sierż. szt. Paweł Dominiak oficer prasowy KPP Brodnica


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej