Zaloguj się | Rejestracja

Będą nowe lampy w Szczuce, Karbowie i Cielętach

niedziela, 14 stycznia 2024 r., godz. 14:26  |  Wersja do druku

Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski podpisał trzy umowy na budowę nowych lamp na terenie gminy. Oświetlenie drogowe pojawi się na trzech odcinkach w miejscowościach Szczuka, Karbowo i Cielęta.W dniu 29 grudnia Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski podpisał trzy poprzetargowe umowy na budowę nowych lamp na terenie gminy. Firma ELECTROJAC Zakład Usług Elektrotechnicznych Jacek Rzepka ze Starzykowa będzie wykonawcą oświetlenia drogowego na trzech odcinkach w miejscowościach Szczuka, Karbowo i Cielęta.

W Szczuce, w ramach zawartej umowy, postawione zostaną łącznie 33 nowe lampy, zlokalizowane przy drodze powiatowej nr 1827C oraz drodze gminnej nr 080506C. Koszt tej inwestycji wyniesie 293 999,70 złotych. W Karbowie planowane jest postawienie 16 nowych lamp przy ul. Żmijewskiej, pomiędzy ul. Małgorzatką a ul. Parcelową, oraz na początku ul. Małgorzatka. Całkowity koszt tej budowy to 130 201 złotych.

Na terenie Cieląt zainstalowanych zostanie 26 nowych lamp przy drodze wojewódzkiej nr 544. Koszt tej inwestycji to 194 342 złote. Wszystkie te zadania mają planowany termin wykonania w ciągu 140 dni od daty podpisania umowy.

Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na kolejne projekty obejmujące budowę oświetlenia w Podgórzu (odcinek przy drodze powiatowej od Podgórza do granicy ze Szczuką) oraz na odcinku na Wybudowaniu Michałowo, przy ul. Górnej. Jest również przygotowywany projekt dotyczący oświetlenia w Kominach, obejmujący przedłużenie istniejącego przy ul. Długiej do ronda w Kominach przy osiedlu.

To jednak nie koniec działań Gminy. Oprócz budowy nowych lamp, czeka także wymiana 366 opraw z nieenergooszczędnymi lampami sodowymi na energooszczędne oprawy LED. Dofinansowanie w wysokości 556 320 złotych, pozyskano z programu Rządowego "Rozświetlamy Polskę". Umożliwi ono przeprowadzenie tego ważnego przedsięwzięcia.

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej