Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica informuje

środa, 10 stycznia 2024 r., godz. 12:08  |  Wersja do druku

Z inicjatywy wójta Adama Zalewskiego w grudniu 2023 r. na terenie wszystkich szkół podstawowych, których organem prowadzącym jest Gmina Brodnica, przeprowadzono program profilaktyki uniwersalnej UNPLUGGED, którego odbiorcami są uczniowie najstarszych klas SP Gorczenica, SP Szabda i SP Gortatowo z siedzibą w Szczuce.Realizatorem programu jest Ośrodek Terapii i Rozwoju Osobistego z Brodnicy. W programie poruszana jest profilaktyka używania substancji psychoaktywnych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na alkohol i papierosy. Tematyka zajęć dla uczniów obejmuje m.in.: umiejętności życiowe powstrzymujące przed używaniem substancji psychoaktywnych w sytuacjach towarzyskich, konformizm, przejawy nacisku grupowego i sposoby radzenia sobie z nim, wiedza o czynnikach ryzyka i czynnikach chroniących przed piciem alkoholu, o zróżnicowanej podatności na alkohol w zależności od płci, przekonania normatywne na temat powszechności substancji psychoaktywnych wśród młodych ludzi, wiedza o przyczynach i następstwach palenia papierosów, umiejętność komunikowania swoich emocji, umiejętność asertywnej obrony własnych racji, umiejętność radzenia sobie z problemami, formułowania celów i podejmowania decyzji.

Dzięki realizacji ww. programu młodzież szkolna zostanie wyposażona w umiejętności i zasoby potrzebne do radzenia sobie z wpływami społecznymi oraz zdobędzie wiedzę nt. substancji psychoaktywnych oraz negatywnych konsekwencji zdrowotnych związanych z ich używaniem. Program będzie kontynuowany w roku 2024. W programie przewidziano także warsztaty dla rodziców na temat czynników ryzyka i czynników chroniących w rodzinie związanych z używaniem substancji psychoaktywnych przez młodzież w okresie dojrzewania, radzenia sobie w relacji rodzic-nastolatek, konflikt pokoleń i rozwój rodziny.

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica, Jolanta Tomella

UNPLUGGED - program profilaktyki uniwersalnej w szkołach Gminy Brodnica/fot. nadesłane:


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej