Zaloguj się | Rejestracja

"Czyste Powietrze" w Gminie Brodnica

wtorek, 09 stycznia 2024 r., godz. 09:44  |  Wersja do druku

W Urzędzie Gminy Brodnica działa specjalny punkt konsultacyjny programu "Czyste Powietrze". Wójt gminy zachęca mieszkańców do korzystania z możliwości składania wniosków w ramach programu za pośrednictwem Gminy.Drodzy Mieszkańcy Gminy Brodnica

Mamy przyjemność poinformować, że w Urzędzie Gminy Brodnica na ul. Mazurskiej 13, działa specjalny punkt konsultacyjny programu "Czyste Powietrze", gdzie uzyskacie informacje o zasadach programu oraz bezpłatne wsparcie w zakresie przygotowywania wniosku o dofinansowanie.

Jesteśmy dumni z osiągnięć naszej społeczności, ponieważ dzięki wspólnym wysiłkom, konsultacjom i wsparciu w wypełnianiu wniosków, mieszkańcy naszej gminy uzyskali dofinansowanie przekraczające już 6,5 miliona złotych (dane do III kwartału 2023 roku).

Te środki trafiły bezpośrednio do mieszkańców, którzy dokonali istotnych zmian, takich jak wymiana kopciucha, zakup pompy ciepła czy termomodernizacja. Co ważne, większość tych zakupów odbyła się w naszej najbliższej okolicy, co wspiera rozwój lokalnych firm i przyczynia się do tworzenia nowych miejsc pracy.

Chcielibyśmy serdecznie zachęcić wszystkich mieszkańców do korzystania z możliwości składania wniosków w ramach programu "Czyste Powietrze" za pośrednictwem naszej Gminy. Dlaczego warto? Oto kilka obszarów, na które można uzyskać dofinansowanie:
  • wymiana kopciucha na nowy, efektywny i ekologiczny kocioł
  • modernizacja instalacji grzewczej
  • ocieplenie budynku
  • wymiana okien i drzwi
  • zakup rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła
  • montaż instalacji fotowoltaicznej (paneli słonecznych)

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego Urzędu Gminy, pokój 108 na parterze, gdzie profesjonalna obsługa czeka na Państwa, służąc fachowym doradztwem i pomocą w procesie aplikacyjnym.
Dzielmy się troską o czyste powietrze i rozwijajmy naszą gminę razem!

Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski


Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej