Zaloguj się | Rejestracja

"Piękno kolęd" w Pokrzydowie

poniedziałek, 08 stycznia 2024 r., godz. 10:05  |  Wersja do druku

W sobotę, 6 stycznia w kościele parafialnym w Pokrzydowie odbył się I Festiwal Pieśni Bożonarodzeniowej "Piękno kolęd". Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest zespół Pokrzydowianki. Na festiwal zostały zaproszone zespoły z sąsiednich miejscowości i gmin.W Święto Trzech Króli - 6 stycznia w Pokrzydowie Zespół "Pokrzydowianki" zorganizował I Festiwal Pieśni Bożonarodzeniowej pt. "Piękno kolęd", na który zostało zaproszonych 10 zespołów z sąsiednich miejscowości i gmin. Na przegląd zgłoszono "Wesołe Kumoszki" ze Zbiczna, "Trio Lawenda" z Cichego, "Ziemia Michałowska" z Brodnicy, "Brodniczanka" z Brodnicy, "Szczupanki" ze Szczuki, "Złoty krąg" z Bobrowa, "Wszyscy Razem" z Brzozia, "Radoszczanie" z Radoszek, "Czerwone Korale" z Kruszynek i "Byle Babki" z Łąkorza.

Zaproszeni goście oraz mieszkańcy mieli okazję wysłuchać kolęd w różnych wykonaniach, które brzmiały bardzo uroczyście w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Pokrzydowie. W polskim dorobku kulturalnym zachowało się ponad 500 kolęd i pastorałek. W XIX wieku rozpoczęto na większą skalę zbieranie kolęd i pastorałek, a punktem odniesienia jest wydany w 1843 zbiór Pastorałki i kolędy z melodiami czyli piosnki wesołe ludu w czasie świąt Bożego Narodzenia po domach śpiewane autorstwa księdza Michała Mioduszewskiego.

Po koncercie w świetlicy wiejskiej w Pokrzydowie uroczyście wręczono statuetki i odbył się poczęstunek dla wykonawców i zaproszonych gości.

Impreza powstała przy pomocy współorganizatorów: Magdaleny Golubskiej, Wójt Gminy Zbiczno, Starostwa Powiatowego w Brodnicy, GOKSiR-u Zbiczno, Sołectwa Pokrzydowo, KGW Pokrzydowo, Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Pokrzydowo i okolic, Parafii Pokrzydowo.

Źródło: GOKSiR Zbiczno

"Piękno kolęd" - festiwal w Pokrzydowie/fot. GOKSiR w Zbicznie:
reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej