Zaloguj się | Rejestracja

40-lecie nadania imienia szkole

poniedziałek, 27 listopada 2023 r., godz. 08:24  |  Wersja do druku

Szkoła Podstawowa w Świedziebni obchodziła właśnie 40-lecie nadania jej imienia ppor. Piotra Wysockiego. Dzień obchodów był niezwykle uroczysty i wzruszający. Uświetniły go wydarzenia, które pozwoliły na doznanie wielu wzruszeń.Rozpoczęto go uroczystą mszą świętą, która odbyła się w kościele parafialnym im. Podwyższenia Krzyża Świętego w Świedziebni. Po jej zakończeniu uczniowie, nauczyciele i zaproszeni gości udali się na drugą część uroczystości, która odbyła się w budynku szkoły.

Przemawiała między innymi dyrektor szkoły Aneta Kilińska oraz zaproszeni gości. Swoimi wspomnieniami podzielili się także emerytowani nauczyciele szkoły. Uroczystość uświetnił również specjalnie przygotowany program artystyczny w wykonaniu uczniów. Była też prezentacja multimedialna i wspólny występ chóru szkolnego razem z chórem Arioso. Nie obyło się bez smakowitego tortu, którym częstowano na zakończenie uroczystości.

Wśród gości znaleźli się wójt gminy Świedziebnia Szymon Zalewski, poseł na Sejm RP Zbigniew Sosnowski, kujawsko – pomorski wicekurator oświaty Maria Mazurkiewicz, starszy wizytator Anna Sawicka, wicestarosta Stanisław Kosakowski, przewodniczący Rady Gminy Świedziebnia Jarosław Cyrankowski, ks. kan. Jerzy Wielechowski, a także emerytowani pracownicy szkoły, absolwenci, rodzice, nauczyciele i uczniowie.

Źródło: SP w Świedziebni

40-lecie nadania imienia szkole/fot. SP w Świedziebni:reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej