Zaloguj się | Rejestracja

Przerwa na czytanie

wtorek, 24 października 2023 r., godz. 17:34  |  Wersja do druku

IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytających na przerwie pt. "Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie", to akcja odbywająca się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.W roku 2022 dodatkowo został ustanowiony rekord w liczbie osób czytających na przerwie i wyniósł on 578 433 osób. Udział w biciu rekordu bierze cała społeczność szkoły/placówki wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji oraz zaproszeni rodzice i inne osoby. Dla najmłodszych uczniów tworzy się tzw. Stref czytania, w których dzieciom czytają koledzy, nauczyciele, a także zaproszeni goście.

23 października 2023 r. w Szkole Podstawowej w Janowie od samego rana uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły, a także rodzice po raz kolejny wzięli udział w IV Międzynarodowej edycji Ogólnopolskiej akcji “Przerwa na czytanie" – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”.

Uczniowie czytali na korytarzach szkolnych na parterze i na piętrze. Dyrektor Agnieszka Osińska, dawała wszystkim dobry przykład, czytając przy wejściu na korytarz szkolny na parterze budynku. Uczniowie młodszych klas głównie czytali bajki i baśnie, starsi – ulubione czy aktualnie czytane książki, w tym także lektury. Najmłodszym czytali starsi koledzy, członkowie Koła Bibliotecznego.

Źródło: Szkoła Podstawowa w Świedziebni

Przerwa na czytanie/fot. SP w Janowie:reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej