Zaloguj się | Rejestracja

Chcemy budować społeczeństwo obywatelskie

niedziela, 29 października 2023 r., godz. 11:59  |  Wersja do druku

Senat to izba, w której zasiada 100 senatorów wybieranych w 100 jednomandatowych okręgach wyborczych. W okręgu nr 12 zdecydowanie zwyciężył senator Ryszard Bober. Kandydaci Paktu Senackiego - tworzonego przez KO, Trzecią Drogę (PSL i Polska 2050) oraz Nową Lewicę - zdobyli łącznie 66 mandatów. W tym Trzecia Droga wprowadziła 11 senatorów.Ryszard Bober senator RP: - Chciałbym podziękować wszystkim z Państwa, którzy głosowali na Trzecią Drogę, jednocześnie zapewniając, że na pewno Was nie zawiedziemy i będziemy budowali Polskę taką, jaką chcecie. Taką, która będzie dla wszystkich i nie będzie dzieliła nas Polaków na tych lepszych i gorszych, na patriotów i nie patriotów, na wierzących i niewierzących, bo my jako naród pod względem Konstytucji jesteśmy sobie równi i tak musi pozostać.

Może różnimy się czasami w niektórych sprawach, ale to w tym momencie nie ma większego znaczenia. Będziemy tak pracowali, żeby przekonać jak najwięcej osób do programu Trzeciej Drogi, który jest bardzo ambitny i zapewnia zrównoważony rozwój Polski. Będziemy starali się o to, żeby przejść z państwa zarządzanego centralistycznie i dać podmiotowość z powrotem do samorządów lokalnych. Należy przywrócić im zabrane kompetencje, przywrócić im w ramach reformy finansów publicznych właściwe finansowanie tych wszystkich zadań, które muszą wykonywać.

Jednym słowem chcemy budować społeczeństwo obywatelskie. Bez tego zaufania i podjęcia wspólnego wysiłku, to się na pewno nie uda. Wierzę w to, a pokazali to Polacy w wyborach idąc tam gremialnie, bo frekwencja wyniosła ponad 74 procent i to jest coś wspaniałego, co pobudziło naród do działania i co daje nadzieję. Oczekiwania są, żebyśmy budowali Polskę szczęśliwą i Polskę dla wszystkich, bo wspólnota jest najważniejsza, jak mówił Jan Paweł II. Wszyscy muszą czuć się dowartościowani i muszą czuć się gospodarzami naszych małych Ojczyzn i dużej Ojczyzny, jaką jest Polska.reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej