Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica w rankingu "Wspólnoty"

środa, 18 października 2023 r., godz. 08:20  |  Wersja do druku

Rankingi Pisma Samorządu Terytorialnego "Wspólnota" to opracowywane przez prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego zestawienia wszystkich samorządów analizowane na podstawie obiektywnych danych z GUS pod kątek kilku aspektów. Rankingi "Wspólnoty" są publikowane rok po okresie którego dotyczą zebrane w tym zestawieniu dane.Ostatnio opublikowany ranking Pisma Samorządu Terytorialnego "Wspólnota" dotyczący wydatków inwestycyjnych samorządów za lata 2020-2022 wyraźnie pokazuje, że Gmina Brodnica jest liderem inwestycji w naszym powiecie. Jesteśmy dumni z tego wyniku i chcielibyśmy przedstawić kilka faktów, które to potwierdzają.

Ranking ten uwzględnia całość wydatków majątkowych poniesionych w ciągu ostatnich trzech lat, a więc w okresie od 2020 do 2022 roku. Co naszym zdaniem jest szczególnie godne uwagi to fakt, że Gmina Brodnica inwestuje niezależnie od cyklu wyborczego. W latach 2020-2022 wydaliśmy na inwestycje ponad 37 milionów złotych, co jest imponującym osiągnięciem. Co więcej, udało nam się pozyskać prawie 25 milionów złotych środków zewnętrznych na te inwestycje.

Sytuację w naszej gminie można podsumować na podstawie trzech kluczowych wskaźników. Po pierwsze, inwestycje - poziom wydatków inwestycyjnych na mieszkańca mamy najwyższy od lat, co pokazuje zaangażowanie w rozwój naszej gminy. Po drugie, wzrost liczby mieszkańców - w latach 2019-2022 dołączyło do naszej społeczności ponad 1000 nowych mieszkańców, co świadczy o atrakcyjności naszej gminy jako miejsca do życia.
Na koniec roku 2022 liczba mieszkańców gminy wynosiła 9360 osób.

Po trzecie, z dumą informuję, że mimo tak dużych inwestycji i wydatków, dług gminy spadł znacząco. Pod koniec roku 2019 wynosił on 15 milionów złotych, a na koniec tego roku spadnie do 8,3 miliona złotych. To kolejny dowód odpowiedzialnej polityki finansowej.

Dziękuję Wam wszystkim za zaufanie i wsparcie, które umożliwiły nam osiągnięcie tego sukcesu. Razem, jako społeczność, tworzymy przyszłość naszej gminy. Nasza praca i inwestycje naprawdę przynoszą rezultaty. Bądźmy dumni z tego, co osiągnęliśmy i razem kontynuujmy naszą drogę ku jeszcze lepszej przyszłości!

Wójt Gminy Brodnica
Adam Zalewski


Gmina Brodnica w rankingu "Wspólnoty":Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej