Zaloguj się | Rejestracja

Policja w Brodnicy informuje

wtorek, 12 września 2023 r., godz. 10:53  |  Wersja do druku

Kryminalni z brodnickiej policji zatrzymali w tym tygodniu dwie osoby za posiadanie substancji zabronionych. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Obaj zatrzymani to mieszkańcy powiatu brodnickiego w wieku 23 lat.Na jednej z ulic w Brodnicy funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy wylegitymowali dwóch mężczyzn siedzących w osobowej hondzie. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło nerwowe zachowanie znajdujących się w samochodzie. Jak się okazało, w pojeździe funkcjonariusze znaleźli kilka gram białego proszku. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do brodnickiej komendy. W tym czasie policjanci udali się do miejsc zamieszkania zatrzymanych na przeszukanie, gdzie znaleźli i zabezpieczyli łącznie blisko 160 gramów białej substancji. Narkotesty potwierdziły, że jest to amfetamina. Obaj zatrzymani to mieszkańcy powiatu brodnickiego w wieku 23 lat. Mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych za co grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę, 6 września odbyła się ekstradycja 69-letniego mieszkańca Brodnicy z USA do Polski. Mężczyzna poszukiwany był przez organy ścigania na podstawie kilku listów gończych od 2000 roku za liczne oszustwa i przywłaszczenia mienia. Brodniczanin dokonał oszustw na łączną kwotę blisko miliona złotych, na szkodę wielu instytucji. Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy zajmujący się poszukiwaniami osób ukrywających się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości oraz identyfikacją osób, we współpracy z Sądem Okręgowym w Toruniu wszczęli poszukiwania międzynarodowe za 69-latkiem. Kryminalni ustalili miejsce pobytu mężczyzny na terenie Stanów Zjednoczonych, w Chicago, po czym została wszczęta procedura ekstradycji. Dzięki temu mężczyzna został zatrzymany na terenie USA i wydany polskim organom ścigania. W dniu 06.09.2023 roku 69-letni brodniczanin przyleciał do Polski w eskorcie policjantów i trafił do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał zasądzoną karę.

Źródło: sierż. szt. Paweł Dominiak oficer prasowy


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej