Zaloguj się | Rejestracja

Finał Mistrzostw Polski Pitbike Brodnica

poniedziałek, 11 września 2023 r., godz. 11:41  |  Wersja do druku

Nikodem Orzechowski z Pitbike Brodnica zdominował Mistrzostwa Polski wygrywając wszystkie wyścigi cyklu. Niewykluczone, że w tym sezonie zaliczy dublet, bo na koniec września powalczy o zwycięstwo również w serii zawodów Pucharu Polski.Na cykl Mistrzostw Polski złożyły się trzy rundy rozgrywane w Mórkowie k. Leszna, w Głażwie k. Unisławia i finał w Gdańsku, łącznie sześć wyścigów. Zawodnicy zbierają punkty za poszczególne miejsca: 25 za pierwsze, 22 za drugie, 20 za trzecie, itd. Nikodem zdominował tegoroczne rozgrywki, wygrywając wszystkie wyścigi i kompletując maksimum punktów!

- W Gdańsku najbardziej obawialiśmy się zawodnika gospodarzy Dawida Smolnika, dla którego jest to tor domowy - relacjonuje Mirosław Orzechowski, tata Nikodema.

Ostatecznie Nikodem oba wyścigi przejechał pierwszy od startu do mety i mógł się cieszyć z mistrzowskiego tytułu. Co ciekawe, Nikodem w tym sezonie po raz pierwszy przesiadł się do wyższej klasy 150 junior.

- Niko włożył dużo pracy w przedsezonowe przygotowania. Szlifowaliśmy szybkość i technikę. Nadal często pracujemy indywidualnie między innymi na torze Frednowy. Wykorzystujemy wszystko co złapaliśmy w pracy z trenerami w młodszym wieku, gdy zaczynaliśmy przygodę z pitbike'ami - relaconuje Mirosław Orzechowski. - Ostatnio poprawił wreszcie starty, co zaowocowało podczas zawodów w Gdańsku. Co ważne, Niko potrafi już zapanować nad emocjami, opanować stres, a to jest równie istotne co umiejętności na motocyklu.

Nikodem stanął na najwyższym stopniu podium, a po sezonie podczas uroczystej gali w siedzibie Polskiego Związku Motorowego w Warszawie odbierze puchar i okolicznościową szarfę. Jednak dla zawodnika nie oznacza to końca walki. Równolegle trwa bowiem Puchar Polski Pitbike Off-Road. W tym cyklu zawodnicy zbierają punkty przez cały sezon, ale w finałowej rundzie wszyscy mają czystą kartę i jadą od nowa, niezależnie od miejsca w trakcie sezonu.

- Mamy plan, żeby w Dąbrowie Górniczej wygrać również Puchar Polski. Nikodem jest w formie i jest w stanie to dokonać, ale jednocześnie w obecnej formie zawodów, liczyć się będzie szczęście i dyspozycja dnia. Przypadkowy upadek czy defekt może przekreślić wysiłek całego sezonu - przyznaje Mirosław Orzechowski. - Niezależnie od wyniku już teraz dziękujemy wszystkim kibicom i sympatykom za doping i wsparcie.

W klasie stock 125 Pitbike Brodnica w cyklu Mistrzostw Polskie reprezentowali Michał Gutmański, Wiktor Wysogrocki i Olaf Kędzia. Finałowa runda zaplanowana pierwotnie w Głażewie odbędzie się w Dąbrowie Górniczej na koniec września.

Pitbike Brodnica jest sekcją sportową Brodnickiego Stowarzyszenia Pojazdów Zabytkowych. Pitbike'i to mini motocykle o pojemności do 212 cc. Ścigają się na nich dzieci i dorośli.

Źródło: Pitbike Brodnica

Finał Mistrzostw Polski Pitbike Brodnica/fot. materiały organizatora:


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej