Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica informuje

środa, 06 września 2023 r., godz. 09:47  |  Wersja do druku

W poniedziałek, 4 września przedszkolaki i uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny. W szkołach podstawowych Gminy Brodnica będzie to łącznie 543 uczniów i 245 dzieci w oddziałach przedszkolnych.To łącznie 543 uczniów i 245 dzieci w oddziałach przedszkolnych, w tym:[list]w Gorczenicy, w oddziałach przedszkolnych będzie 50 dzieci a w szkole 135 uczniów*w Gortatowie z siedzibą w Szczuce w oddziałach przedszkolnych (w Cielętach i Gortatowie) będzie łącznie 81 dzieci, a w szkole (Gortatowo i Szczuka) 194 uczniów*w Szabdzie w oddziałach przedszkolnych (Szabda, Mszano i Karbowo) będzie łącznie 114 dzieci a w szkole 214 uczniów.

Jak co roku podczas wakacji w szkołach wykonano różne prace remontowe i modernizacyjne. W Szkole Podstawowej w Gorczenicy w tym czasie zmodernizowano kotłownię ogrzewającą szkołę (na gazową), pomalowano halę sportową, wymieniono i uzupełniono jej wyposażenie (nowe siatki, odmalowanie linii na boisku, montaż kotary wygłuszającej). Przeprowadzono modernizację alarmu i monitoringu na terenie szkoły. Odmalowano hol i sale lekcyjne ale także zajęto się terenami wokół szkoły: parkingiem dla rowerów wraz z chodnikiem do parkingu, utworzeniem nowego klombu wokół masztu flagowego, krawężnikami przy chodniku, wyznaczeniem i wymalowaniem miejsc dla klas na boisku szkolnym).

Także w szkole w Szabdzie w wakacje wiele się działo. Rozpoczęły się prace remontowo – budowlane przy inwestycji boisk sportowo – rekreacyjnych. Dokończono remont elewacji zewnętrznej hali sportowej przy szkole. Odświeżenie sal lekcyjnych i sanitariatów w szkole oraz sal w oddziałach przedszkolnych przy SP Szabda. Udało się także zakupić książki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i doposażyć bibliotekę szkolną.

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Rozpoczęcie roku szkolnego/fot. nadesłane:
reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej