Zaloguj się | Rejestracja

Uroczyste wręczenie umów

wtorek, 05 września 2023 r., godz. 08:23  |  Wersja do druku

Przedstawiciele trzynastu organizacji pozarządowych odebrali w dniu 31 sierpnia umowy o dofinansowanie projektów w dziedzinie usług społecznych. Wśród nich znalazło się Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Miasta Brodnicy. Z beneficjentami spotkał się marszałek Piotr Całbecki.- W ostatnich dwóch latach na realizację przedsięwzięć w różnych dziedzinach przekazaliśmy instytucjom trzeciego sektora 6 milionów złotych. Cieszę się, że dzięki tym pieniądzom organizacje te utrzymują na wysokim poziomie i rozwijają swoją ofertę, w tym ofertę wsparcia adresowaną do osób starszych i osób z niepełnosprawnościami – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Przypieczętowane dofinansowanie posłuży m.in. do stworzenia przez bydgoskich harcerzy klubu seniora z zajęciami rehabilitacyjnymi i warsztatami kreatywnymi, zorganizowania przez włocławską Fundację Ładowarka zajęć i sąsiedzkiej grupy wsparcia z myślą o niepełnosprawnych dzieciach i ich rodzicach oraz do zapewnienia przez regionalny oddział Polskiego Czerwonego Krzyża domowych usług opiekuńczych w powiatach toruńskim, aleksandrowskim i golubsko-dobrzyńskim.

To już drugie podpisanie w sierpniu umów z tej puli. Łączna wartość dotacji przekracza pół miliona złotych. Źródłem finansowania jest Regionalny Program Operacyjny 2014-2020.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Miasta Brodnicy otrzymała dofinansowanie w wysokości 31 100 zł. Celem projektu jest profilaktyka i przeciwdziałanie skutkom pandemii COVID-19 poprzez organizację specjalistycznych usług opiekuńczych dla 10 osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym i znacznym ze sprzężeniami z Brodnicy i powiatu brodnickiego dotkniętych pandemią.

Planowane są następujące działania: realizacja SUO w formie usług opiekuńczych, zajęć fizjoterapeutycznych i psychologiczno-pedagogicznych. Usługi opiekuńcze obejmowały będą usługi gospodarcze (utrzymanie czystości w pomieszczeniach, zakupy, załatwianie spraw "urzędowych"), pomoc w podtrzymywaniu kondycji psychofizycznej (spacery, czytanie książek).

Zakres SUO w miejscu zamieszkania obejmował będzie obok usług opiekuńczych pielęgnację jako wspieranie procesu leczenia, w tym: pomoc w dostępie do świadczeń zdrowotnych, uzgadnianie i pilnowanie terminów wizyt lekarskich, pilnowanie przyjmowania leków, zmianę opatrunków, pomoc w użyciu środków pomocniczych i materiałów medycznych, przedmiotów ortopedycznych, a także w utrzymaniu higieny.

W ramach projektu realizowane będą zabiegi fizjoterapeutyczne oparte na – kinezyterapii (ćwiczenia ruchowe) oraz fizykoterapii (zabiegi fizykalne). Zajęcia rehabilitacyjne służyć będą poprawie pewności i sprawności ruchowej, rozluźnieniu mięśni spastycznych wzrostowi siły, poprawie czynności układu krążenia i oddychania.

Źródło: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej