Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Świedziebnia informuje

środa, 30 sierpnia 2023 r., godz. 10:34  |  Wersja do druku

W związku z uzyskaniem dofinansowania ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Gmina Świedziebnia informuje, że wkrótce rozpocznie się odbiór folii rolniczej z terenu gminy.Rolnicy, którzy złożyli wnioski proszeni są o:
 • oddzielne składowanie i posortowanie odpadów na niżej wymienione grupy:
  - folia z bel (biała, zielona i transparentna/przeźroczysta)
  - folia z pryzm (czarna i czarno - biała może być razem)
  - worki po nawozach
  - worki Big - Bag
  - siatka - sznurek
 • prawidłowe przygotowanie odpadów polegające na:
  - nie wkładaniu i nie zawijaniu do środka folii i worków oraz do Big - Bagów innych odpadów takich jak opony, śmieci itp.,
  - usuwaniu i wytrzepywaniu z folii innych zanieczyszczeń, w tym dużych ilości ziemi, torfu (dopuszczalne są śladowe ilości zabrudzeń ziemią)
 • załadunek odpadów zgodnie z rodzajem kontenera lub samochodu, stosując się do poleceń obsługi odbierającej odpady

W celu umożliwienia uczestnikom programu odpowiedniego przygotowania odpadów do odbioru ustala się, że harmonogram odbioru będzie realizowany w dniu 5 września 2023 r. od godziny 8:00 do 15:00.

Rolnicy zobowiązani są do transportu we własnym zakresie odpowiednio posegregowanych odpadów na plac Spółdzielni Mleczarskiej Ekomlecz w Świedziebni.

Prosimy posiadać ze sobą dowód osobisty w celu spisania protokołu.

Nie będzie odbierana folia nieposegregowana, ponieważ kwalifikuje się ona do odpadów zmieszanych, które nie są objęte programem. Takie odpady właściciele gospodarstw rolnych będą zmuszeni wywieźć na własny koszt.

Źródło: Urząd Gminy Świedziebnia


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej