Zaloguj się | Rejestracja

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca

środa, 30 sierpnia 2023 r., godz. 08:34  |  Wersja do druku

Pomalutku nadchodzi jesień. Zaraz zrobi się smutno, bo znikną kolory lata. Ale jesień też ma swój urok z wrzosami, chryzantemami i wszystkimi ciepłymi kolorami, którymi niebawem zaczną przebarwiać się drzewa i krzewy. Zadbajmy o to, by w naszym ogrodzie, albo na balkonie pojawiły się te ciepłe barwy jesieni.Wrzosy to rośliny kwaśnolubne, oznacza to, że lubią kwaśną ziemię, czyli taką która ma pH 4,5-5. W innej glebie roślina ta zamiera. Powinniśmy sadzić je w torfie kwaśnym lub ziemi do różaneczników. Ponieważ torf bardzo szybko się przesusza można mieszać go z ziemią ogrodową. Wrzosy mają płytki system korzeniowy (około 15 cm), należy więc wykopać mały dołek, nasypać torfu, wymieszać go z ziemią ogrodową i wsadzić roślinę. Można obsypać je korą, która pomaga utrzymać wilgoć.

Wrzosy w naturze nie potrzebują bogatego nawożenia, stąd też nadmierne nawożenie może dać więcej szkody niż korzyści. W sezonie kwitnienia można podać nawóz dolistny z mikroelementami, który sprawi, że roślina będzie miała ładny kolor i będzie dłużej kwitła. Naturalnie występują na stanowiskach słonecznych i półsłonecznych. Te, które wyrosły w Polsce dobrze znoszą nasz klimat, gorzej jest z tymi z holenderskich szklarni. Na wszelki wypadek dobrze jest okrywać je zimą - igliwiem, kartonami lub agrowłókniną. Zimą ich nie podlewamy.

Należy przycinać je pod przekwitniętym pędem. Gdybyśmy wrzosów nie przycięli, to kwiaty na dole uschłyby, tworząc niezbyt estetyczne "gniazdko". W Centrum Ogrodniczym "Działkowicz" możemy kupić piękne okazy, które będą cieszyć nasze oczy w tym jesiennym okresie.

W sprzedaży pokazała się duża ilość sztucznych kwiatów. W okresie, gdy naturalne kwiaty śpią snem zimowym, warto zastąpić je sztucznymi, które są coraz piękniejsze i do złudzenia przypominają te naturalne. Wybór w Centrum Ogrodniczym "Działkowicz" jest duży, można też z pojedynczych kwiatów tworzyć samodzielne kompozycje.

Kwiaty sztuczne wiernie imitujące żywe rośliny sprawiają, że jesteśmy bliżej natury. Aranżacja zieleni za pomocą sztucznych kwiatów i roślin jest popularna wszędzie tam, gdzie rośliny żywe nie maja warunków do wzrostu lub ich właściciel nie ma czasu na pielęgnację. Świetnie zaprojektowana sztuczna zieleń zdobi wnętrze, a rośliny we wnętrzach są mile widziane ponieważ kolor zielony uspakaja i odpręża.

Centrum Ogrodnicze "Działkowicz" w Brodnicy, znajduje się przy ulicy Sikorskiego 8. Centrum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00 i w soboty od 8:00-16:00. Zapraszamy!

Źródło: Artykuł promocyjny

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca:


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej