Zaloguj się | Rejestracja

Prawo w biznesie we Włodkowicu

czwartek, 10 sierpnia 2023 r., godz. 10:37  |  Wersja do druku

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku otrzymała zgodę na prowadzenie nowego kierunku studiów: PRAWO w BIZNESIE. Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą 459/2023 z dn. 29 czerwca 2023 r. wydało opinię pozytywną umożliwiającą uruchomienie studiów. W ocenie PKA studia na kierunku prawo w biznesie na poziomie studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym mają związek ze strategią uczelni oraz spełnione są warunki ich prowadzenia.Prawo w biznesie to innowacyjny i unikatowy na lokalnym rynku edukacyjnym kierunek. Pozwala zdobyć gruntowną i przede wszystkim praktyczną wiedzę, niezbędną do prowadzenia spraw na styku prawa i biznesu w różnych obszarach, zarówno w dużych firmach, jak i przy prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Program studiów został opracowany przy aktywnym udziale partnerów zewnętrznych.

O nowym kierunku

Podejmowanie i prowadzenie działalności gospodarczej wymaga posiadania kompetencji dotyczących znajomości przepisów prawnych, ich interpretacji, procedur i dokumentów oraz innych elementów składających się na jej obsługę prawną. Do tego z kolei potrzeba specjalistów, także spoza kręgu radców prawnych i adwokatów, którzy przygotowani są do prowadzenia prostszych spraw na styku prawa i biznesu w różnych obszarach. Pierwszym jest obsługa prawna podmiotów gospodarczych w zakresie podstawowych czynności prawnych, to jest przygotowywania opinii prawnych, pism procesowych i urzędowych, czynności rejestrowych, rozliczeń podatkowych i deklaracji z nimi związanych, deklaracji ubezpieczeniowych, przygotowywania projektów umów i innych zadań.

Absolwent Prawa w biznesie, jako kierunku studiów o profilu praktycznym, będzie miał takie kompetencje, zwłaszcza podejmując zatrudnienie w firmach, w szczególności w ich działach prawnych, prawno-administracyjnych, organizacyjnych czy też do spraw kadrowych i księgowych. Będzie on też mógł wspierać profesjonalistów prawnej obsługi biznesu, w tym radców prawnych, adwokatów, komorników, syndyków, doradców podatkowych, rzeczników patentowych i innych podejmując zatrudnienie w kancelariach na stanowiskach adekwatnych do ukończonego kierunku studiów, a więc jedynie pomocniczych, a nie samodzielnych, ale istotnie wspierających i uzupełniających ten sektor obsługi prawnej.

Będzie mógł także uzyskać zatrudnienie jako osoba mająca wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne dotyczące zagadnień prawnych istotnych dla biznesu w urzędach miast i gmin, zwłaszcza w komórkach ewidencji działalności gospodarczej, zamówień publicznych, jak też w powiatowych urzędach pracy, oddziałach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, placówkach terenowych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, parkach przemysłowo-technologicznych, podmiotach zarządzających strefami i podstrefami ekonomicznymi, urzędach skarbowych, inspektoratach i oddziałach Państwowej Inspekcji Pracy, inspektoratach i delegaturach Inspekcji Handlowej, w biurach powiatowych rzeczników konsumentów i wielu innych. W instytucjach tych potrzebna jest bowiem wiedza o prawie co do tych jego obszarów, które ważne są dla podmiotów biznesowych i ich prawnej oraz administracyjnej obsługi. Nadto, absolwent Prawa w biznesie będzie doskonale przygotowany do świadomego pod względem prawnym podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej tak jednoosobowej, jak i w formie spółki.

Źródło: Artykuł promocyjny


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej