Zaloguj się | Rejestracja

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca

czwartek, 10 sierpnia 2023 r., godz. 10:37  |  Wersja do druku

Trwa okres robienia przetworów na zimę. Będą cieszyły nasze oczy i podniebienia, kiedy zrobi się smutno i szaro. Dżemy, soki, warzywa, konfitury i niezastąpione ogórki w wielu postaciach. W Centrum Ogrodniczym DZIAŁKOWICZ można kupić słoje i słoiki, butelki i nakrętki, wszystko co przyda się zapobiegliwej gospodyni.Tra sezon na domowe przetwory z warzyw. Niska cena kusi, by zamknąć je w słoikach i przechować w spiżarce. Zimą będą jak znalazł! Przygotowanie własnoręcznych przetworów to bardzo prosta rzecz, a ich smak jest nieporównywalny z kupionymi w sklepie. A co trafia do polskich spiżarni? Jak wynika z badań marki MOSSO 50% z nas marynuje owoce i warzywa, 30% robi dżemy i soki, a 20% nalewki - wynik jest imponujący.

Warzywa są bardzo ważnym składnikiem w diecie każdego człowieka, bo stanowią źródło witaminy C i prowitaminy A, a także błonnika i składników mineralnych. Aby korzystać z ich walorów przez cały rok marynujemy je w wodzie lub occie. Warzywa, które najchętniej zamykamy w słoikach to: ogórki - wybiera je aż 84%badanych, papryka - 72% grzyby leśne - 50% pieczarki - 37%, gruszki - 35% oraz buraki - 20%.

W zimę często brakuje nam smaku i zapachu owoców. Warto zatem własnoręcznie utrwalić wspomnienie po nich w postaci dżemów czy soków. Są nie tylko zdrowsze, ale także słoik domowych konfitur czy soku może być doskonałym prezentem dla bliskich. Podczas zimnej i szarej jesieni warto mieć pod ręką witaminowe bomby, czyli domowej roboty soki. Na jesienne i zimowe wieczory sprawdzają się także nalewki.

Dla naszych babek i matek przygotowywanie przetworów na zimę było koniecznością, pozwalającą na przyrządzanie zróżnicowanych posiłków poza sezonem letnim. W dobie, kiedy nie istniały supermarkety importujące różnorodne produkty spożywcze z każdej części świata, by zimą móc zjeść kanapkę z dżemem bądź wypić sok jabłkowy - trzeba było sobie ów dżem zrobić. Dziś, kiedy bez problemu możemy dostać w sklepach wszystko, o czym tylko zamarzymy, przygotowywanie przetworów na zimę nabrało innego znaczenia. To znak ekologicznego sposobu odżywiania, dbałości o spożywane produkty, a także powrót do tradycji kuchennych. Nie bez znaczenia jest także estetyka: stylowe słoiczki nawiązujące swoim wyglądem do tradycyjnych babcinych wyrobów oczarują każdą panią domu.

Nie zapominajmy więc - domowe przetwory pozbawione są jakichkolwiek konserwantów, zawierają wyłącznie naturalne składniki, toteż cechuje je najwyższa jakość, wartość odżywcza oraz zawartość minerałów.

W Centrum Ogrodniczym DZIAŁKOWICZ można kupić słoje i słoiczki, butelki, nakrętki - jednym słowem wszystko, co zapobiegliwa gospodyni będzie potrzebować w kuchni, aby rozpocząć przygodę z produkcją własnych przetworów. Ceny są naprawdę promocyjne, warto więc skorzystać. Cały czas dostępne są rośliny, których bogaty wybór ucieszy każde oko, szczególnie wrażliwych na ich piękno kobiet.

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ w Brodnicy, ul Sikorskiego 8 zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 -18:00, w soboty od 8:00 -16:00.

Źródło: Artykuł promocyjny

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca:
reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej