Zaloguj się | Rejestracja

Miliony na drogi na wsi

czwartek, 27 lipca 2023 r., godz. 11:35  |  Wersja do druku

Zarząd województwa zdecydował o przyznaniu dotacji ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) 2014-2020 na budowę i modernizację dróg lokalnych w całym regionie. Łączna wartość wsparcia wynosi 62,5 mln złotych, beneficjenci to 52 kujawsko-pomorskie samorządy lokalne, w tym Gmina Świedziebnia.- To dodatkowe środki na rozwój i modernizację sieci drogowej w naszym regionie i jedne z ostatnich, które przydzielamy na tego rodzaju projekty. Jeśli wziąć pod uwagę także inwestycje drogowe finansowane z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz środków rządowych i środków własnych samorządów to możemy stwierdzić, że ostatnie lata to naprawdę boom jeśli chodzi o inwestycje drogowe. Chylę czoło przed samorządami wszystkich gmin i powiatów, które, przy nie najlepszej przecież dzisiaj kondycji budżetów, wygospodarowują środki i inwestują w drogi – mówił przed dzisiejszą (27 lipca) ceremonią wręczenia umów o dofinansowanie projektów marszałek Piotr Całbecki.

- Każdego dnia możemy się przekonać, że środki europejskie mają ogromne znaczenie dla rozwoju polskiej wsi. Te środki przyczyniają się do tego, że nasza wieś z każdym dniem staje się coraz bardziej piękna. W przypadku inwestycji drogowych dofinansowanie wynosi 63 proc., więc jest bardzo korzystne dla samorządów, które, z racji inwestowania na dużą skalę, borykają się z problemem pozyskania środków – stwierdził wicemarszałek Zbigniew Sosnowski, który w zarządzie województwa odpowiada właśnie za inwestycje w tego rodzaju infrastrukturę.

Gmina Świedziebnia w ramach projektu "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 otrzymała na Przebudowę dróg na terenie Gminy Świedziebnia w miejscowości Kłuśno i Dzierzno dofinansowanie w kwocie 771 542 zł.

W dzisiejszym spotkaniu z przedstawicielami beneficjentów (51 gmin i jeden powiat) uczestniczyły też przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i radna województwa Katarzyna Lubańska.

Dzięki środkom segmentu PROW w Kujawsko-Pomorskiem zbudowano już lub zmodernizowano blisko 300 kilometrów dróg lokalnych. Pieniądze programu służą także m.in. budowie wodociągów i kanalizacji (zbudowano/zmodernizowano odpowiednio 100 i 180 kilometrów tych sieci), budowie przydomowych oczyszczalni ścieków (ponad 2000 instalacji), budowie i przebudowie targowisk (17 inwestycji), budowie i przebudowie świetlic, domów kultury i bibliotek (30 zrealizowanych projektów) oraz ich wyposażaniu (43 projekty), a także tworzeniu małych firm (636 w tej perspektywie finansowej) i rozwijaniu wiejskich przedsiębiorstw (185).

Źródło: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej