Zaloguj się | Rejestracja

Sukces w konkursie "3D EduArt"

poniedziałek, 26 czerwca 2023 r., godz. 17:18  |  Wersja do druku

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zaprosił do udziału w konkursie "3D EduArt" na projekty i wydruki 3D. Celem głównym projektu było upowszechnienie wiedzy o technologii druku 3D w świetle najnowszych osiągnięć nauki i techniki oraz rozwój kompetencji w obszarze druku 3D wśród młodzieży uczącej się i osób dorosłych.Celem konkursu jest zachęcanie i motywowanie dzieci, młodzieży i osób dorosłych do samodzielnej, kreatywnej pracy nad projektowaniem i drukiem 3D, upowszechnianie różnych ścieżek kreatywnego korzystania z druku 3D oraz podnoszenie wśród uczestników umiejętności i kompetencji w tym obszarze.

Konkurs odbywał się w 4 kategoriach tematycznych:
  • najciekawszy pomysł zrealizowany techniką druku 3D
  • najlepszy projekt do druku 3D
  • najlepszy wydruk 3D
  • projekt i wydruk 3D o najwyższej funkcjonalności dydaktycznej

Dodatkowo oceniane były: samodzielność, oryginalność, walory estetyczne pracy. W każdej z kategorii wyróżnione były grupy wiekowe.

Zestaw kostek dydaktycznych wykonany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni, w kategorii "projekt i wydruk 3D o najwyższej funkcjonalności dydaktycznej" zajął I miejsce. Nad kostkami pracowali: Weronika Gajdzińska, Wiktoria Wiśniewska, Agata Suwała, Oliwia Tybulska, Lena Bieć, Mateusz Biernacki, Alan Jackiewicz, Julia Więczkowska, Emilia Lewandowska, Filip Górski, Rafał Betlejewski – czyli uczestnicy zajęć dodatkowych 'Druk 3D' pod opieką Beaty Siudzińskiej.

Źródło: SP w Świedziebni


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej