Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica informuje

poniedziałek, 22 maja 2023 r., godz. 08:30  |  Wersja do druku

18 maja w Szkole Podstawowej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce odbył się I Gminny Konkurs Historyczny "Primus Inter Pares". W konkursie wzięli udział uczniowie z trzech gminnych szkół podstawowych: SP w Szabdzie, SP w Gorczenicy i SP w Gortatowie z siedzibą w Szczuce.W konkursie wzięło udział ogółem osiemnastu uczniów (po 2 w każdej kategorii wiekowej z każdej szkoły). Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień historycznych wśród uczniów szkół podstawowych Gminy Brodnica, kształtowanie umiejętności praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy historycznej, promowanie historii jako dziedziny nauki, integrowanie uczniów klas V-VII szkół Gminy Brodnica.

W komisji konkursowej byli nauczyciele historii, po jednym z każdej szkoły biorącej udział w konkursie. Nadzór nad konkursem sprawował dyrektor Szkoły Podstawowej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce Zenon Matuszewski w uzgodnieniu z Gminą Brodnica. Odpowiedzialni za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu byli Łukasz Tomella – nauczyciel historii (SP Szczuka), Jolanta Brześkiewicz – nauczyciel historii (SP Szabda) oraz Laura Bartnicka – dyrektor/nauczyciel historii SP w Gorczenicy.

W czasie konkursu uczniowie rozwiązywali test składający się z 60 pytań zamkniętych, jednokrotnego wyboru. W przypadku dwóch uczniów z klasy piątej, z tą samą liczbą punktów, zorganizowano dogrywkę o czwarte miejsce. Po zakończonym konkursie ogłoszono wyniki.

W kategorii klas V:

I miejsce: Stefański Hubert - SP Szczuka (pkt: 55)
II miejsce: Stawska Lena - SP Gorczenica (pkt: 50)
III miejsce: Burszta Agata - SP Szczuka (pkt: 49)
IV miejsce: Stawski Kacper - SP Gorczenica (pkt: 45 + 6,5 dogrywka)

W kategorii klas VI:

I miejsce: Kułakowski Jakub - SP Szczuka (pkt: 57)
II miejsce: Olszewski Karol - SP Szabda (pkt: 54)
III miejsce: Stefański Marcel - SP Szabda (pkt: 50),
IV miejsce: Dubowska Zofia - SP Gorczenica (pkt: 49)

W kategorii klas VII:

I miejsce: Boniecki Marcin - SP Gorczenica (pkt: 53)
II miejsce: Wiadro Dominik - SP Szczuka (pkt: 51)
III miejsce: Goźliński Oskar - SP Szczuka (pkt: 48)
IV miejsce: Szymborski Bartłomiej - SP Szabda (pkt: 47)

Klasyfikacja generalna szkół:

I miejsce: SP w Gortatowie z siedzibą w Szczuce
II miejsce: SP w Gorczenicy
III miejsce: SP w Szabdzie

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, słodki poczęstunek i napoje. Nagrody w imieniu wójta gminy Brodnica wręczał Zenon Matuszewski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Gortatowie. Fundatorem nagród i poczęstunku był Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski.

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica, Łukasz Tomella

Gminny Konkurs Historyczny/fot. nadesłane :
reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej