Zaloguj się | Rejestracja

Aktywnie z MCK

poniedziałek, 15 maja 2023 r., godz. 09:56  |  Wersja do druku

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego 2022/2023. Dla uczniów klas ósmych wiąże się to z koniecznością wyboru nowej drogi życiowej i dalszej nauki. Aby pomóc rozstrzygnąć tę istotną kwestię pracownicy pionu rozwoju zawodowego z młodzieżowego Centrum Kariery w Brodnicy zorganizowali Drzwi Otwarte pod hasłem "Aktywnie z MCK".Jednym z wiodących celów przedsięwzięcia była prezentacja zakresu działalności Młodzieżowego Centrum Kariery, promocja Ochotniczych Hufców Pracy oraz nabór do 2-1 Hufca Pracy w Brodnicy. Odbiorcami wydarzenia byli uczniowie klas ósmych ze Szkół Podstawowych w Brodnicy. Ponadto, w trakcie trwania Drzwi Otwartych każda osoba zainteresowana miała możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji z pracownikami Młodzieżowego Centrum Kariery z zakresu doradztwa zawodowego, pośrednictwa pracy czy szkoleń zawodowych.

Ciekawym punktem wydarzenia było spotkanie młodzieży z przedstawicielem jednej z brodnickich firm od lat współpracujących z Ochotniczym Hufcem Pracy – managerem Hotelu Stork – Łukaszem Wróblewskim. Zaproszony gość skupił się głównie na omówieniu nauki w zawodach: kucharz i sprzedawca. Szczegółowo przedstawiono warunki realizacji praktycznej nauki zawodu w firmie oraz zasady naboru na praktyki.

Spotkanie z uczniami klas ósmych stanowiło doskonałą okazję do przedstawienia młodzieży oferty Ochotniczych Hufców Pracy. Wychowawca z 2-1 Hufca Pracy w Brodnicy omówił ofertę edukacyjną i wychowawczą oraz ofertę zajęć pozalekcyjnych – koła zainteresowań, wyjścia i wyjazdy czy konkursy. Doradcy zawodowi z Młodzieżowego Centrum Kariery w Brodnicy wyjaśniali uczestnikom znaczenie predyspozycji zawodowych oraz innych czynników istotnych podczas wyboru zawodu i szkoły. Ponadto, przedstawione zostały zasady podejmowania pracy krótkoterminowej lub stałej za pośrednictwem MCK.

Młodzież klas ósmych oraz inni zainteresowani bardzo licznie korzystali z porad specjalistów rozwoju zawodowego, aby świadomie i racjonalnie zaplanować swoją dalszą ścieżkę kariery zawodowej.

Wszystkim absolwentom, nie tylko uczniom klas ósmych, życzymy trafionych wyborów edukacyjno- zawodowych.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń" - Eleanor Roosevelt

Źródło: Grażyna Moszczyńska, Paulina Ehlert

Drzwi Otwarte MCK/fot. Grażyna Moszczyńska, Paulina Ehlert:


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej