Zaloguj się | Rejestracja

"Oni tworzyli naszą historię" - wyniki

środa, 10 maja 2023 r., godz. 08:49  |  Wersja do druku

We wtorek (9 maja) w Kujawsko-Pomorskim Teatrze Muzycznym w Toruniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w wojewódzkim konkursie im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej "Oni tworzyli naszą historię". Wśród laureatów znaleźli sie uczniowie z powiatu brodnickiego.- Ideą konkursu jest zainteresowanie uczniów szkół podstawowych i szkół średnich własną historią, historią rodziny i swojego otoczenia. Zależy nam na tym, aby młodzi ludzie rozmawiali ze swoimi rodzicami, dziadkami i pradziadkami - ludźmi, którzy przeżyli wspaniałe, ale i trudne chwile. Ludźmi, którzy byli świadkami historii i tę historię tworzyli - mówił członek zarządu województwa Sławomir Kopyść.

Po wystąpieniach przedstawicieli samorządu województwa laureatom i wyróżnionym wręczono nagrody. Zaprezentowany został także film "Elżbieta Zawacka w naszej pamięci" - wspomnienia współpracowników, a zdobywcy pierwszych miejsc zaprezentowali swoje prace.

Prace oceniane były w dwóch kategoriach: uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniowie liceów, techników i szkół branżowych. W pierwszej kategorii nadesłano 43 prace, w drugiej 32.

Kapituła konkursu pod przewodnictwem prof. Wojciecha Polaka przyznała następujące nagrody:

w kategorii uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych:

I miejsce: Jakub Duliński, Zespół Szkół nr 2 w Grębocinie (powiat toruński)

II miejsce: Mateusz Bartoszak, Szkoła Podstawowa nr 11 im. Stefana Batorego w Inowrocławiu

III miejsce: Maja Wyczółkowska, Szkoła Podstawowa im. F. Żwirki i S. Wigury w Grzywnie (powiat toruński)

w kategorii uczniowie liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych:

I miejsce: Julia Szeląg, III Liceum Ogólnokształcące im. Samuela Bogumiła Lindego w Toruniu

II miejsce: Sebastian Rejewski, Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim (powiat brodnicki)

III miejsce: Lidia Banaś, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie

Na liście wyróżnionych w kategorii uczniowie liceów, techników oraz szkół branżowych znaleźli się Aleksander Stawski z III Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy i Weronika Ostrowska z III Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy.

Źródło: kujawsko-pomorskie.pl


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej