Zaloguj się | Rejestracja

BDK w Brodnicy - WIDOWISKA 2023

poniedziałek, 23 stycznia 2023 r., godz. 09:22  |  Wersja do druku

W dniu 17 stycznia 2023 roku w Brodnickim domu Kultury odbył się XXIV Powiatowy Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych i Zapustnych. Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Świedziebni, będący członkami Szkolnego Koła Teatralnego "Chochliki" wraz z Zespołem Wokalnym, zdobyli w nim I miejsce w kategorii: szkoły podstawowe klasy I-III.Adresatami przeglądu są uczniowie szkół podstawowych z Brodnicy i powiatu brodnickiego. Najlepsze zespoły, w poszczególnych kategoriach otrzymały nagrody w postaci upominków i dyplomów, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy. Celem przeglądu było kultywowanie i podtrzymywanie tradycji i zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem i zapustami, prezentacja tradycyjnych i nowatorskich form twórczości amatorskiej, pobudzanie aktywności artystycznej dzieci i młodzieży, związanej z przeżywaniem Świąt Bożego Narodzenia, a także integracja środowisk twórczych powiatu brodnickiego.

Uczestnicy byli oceniani w następujących kategoriach:
  • klasy 1-3
  • klasy 4-6
  • klasy 7-8

Jury oceniając brało pod uwagę:
  • zgodność prezentowanych zwyczajów z tradycją regionu
  • dobór repertuaru słowno-muzycznego
  • twórcze poszukiwania i nowatorstwo w podejmowanej tematyce
  • grę aktorską i zagospodarowanie przestrzenne
  • strój i rekwizyty

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Świedziebni, będący członkami Szkolnego Koła Teatralnego "Chochliki" wraz z Zespołem Wokalnym oraz opiekunami - p. Justyną Sarnowską, p. Joanną Jackiewicz i p. Katarzyną Falkowską, uczestniczyli w XXIV Powiatowym Przeglądzie Widowisk Bożonarodzeniowych i Zapustnych i zdobyli w nim I miejsce w kategorii: szkoły podstawowe klasy I-III.

Źródło: BDK w Brodnicy

BDK w Brodnicy - WIDOWISKA 2023:


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej