Zaloguj się | Rejestracja

Erasmus+ w CKZiU w Brodnicy

czwartek, 19 stycznia 2023 r., godz. 11:29  |  Wersja do druku

W dniach 9 – 13 stycznia 2023 roku delegacja CKZiU udała się do Bragi w Portugalii z wizytą przygotowawczą poprzedzającą realizację projektu "Europejskie praktyki na miarę XXI wieku" z programu ERASMUS+.W wyjeździe uczestniczyły: wicedyrektor Lidia Czerwińska, koordynator projektu Beata Jakubowska oraz Anna Gęsicka. Głównym celem wizyty było nawiązanie współpracy z nową organizacją partnerską EduPlus – European Centre for Education and Skills Development, Lda. Jest to europejska firma specjalizująca się w realizacji programów szkoleniowych, staży, praktyk zawodowych, paneli naukowych, zajęć językowych i kulturowych realizowanych w ramach programów unijnych. Firma współpracuje w Portugalii z wieloma pracodawcami, którzy przyjmują zagranicznych praktykantów i stażystów. Zajmie się również organizacją praktyk uczniów CKZiU.

Podczas wizyty przygotowawczej uzgodniono program praktyk. Delegacja z CKZiU zapoznała się również z warunkami praktyk i zakwaterowania uczniów w Bradze. Uczniowie, którzy odbędą w Portugalii swoją praktykę zawodową, poznają nowoczesne rozwiązania technologiczne i cyfrowe. Będą doskonalić umiejętności zawodowe, kompetencje personalne i społeczne oraz językowe i kulturowe. Program zaproponowany przez EduPlus spełnia założenia projektowe, jest zgodny ze standardami wymagań egzaminacyjnych oraz z preferencjami przyszłych pracodawców. Są to praktyki na miarę XXI wieku, a więc przygotują uczniów nie tylko do przyszłej pracy, ale też do funkcjonowania w społeczeństwie europejskim, zapewnią im mobilność zawodową.

Praktyki trwają 3 tygodnie. Każdy z uczestników ma zapewnione: zakwaterowanie wraz z wyżywieniem, podróż, ubezpieczenie, wycieczki, dojazd na miejsce stażu oraz przejazdy lokalne. Pierwsza grupa uczniów CKZiU z Technikum Informatycznego wyjeżdża do Portugalii już w styczniu. Kolejna – uczniowie Technikum Budownictwa – rozpocznie praktyki w lipcu.

Źródło: Barbara Stefańska


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej