Zaloguj się | Rejestracja

Ferie z Muzeum w Brodnicy

poniedziałek, 16 stycznia 2023 r., godz. 08:05  |  Wersja do druku

Muzeum w Brodnicy zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat do udziału w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych, które odbywać się będą w piwnicach zamkowych od 31.01.2023 r. do 10.02.2023 r. (we wtorki, środy, czwartki i piątki) w godzinach od 10:00 do 14:00.W ramach zajęć realizowany będzie program wychowawczo – profilaktyczny "Zimową porą na zamku”, którego celem jest integracja grupy, przestrzeganie zasad dotyczących bezpieczeństwa podczas wspólnych gier i zabaw, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za siebie i innych, przygotowanie dzieci do pokonywania własnych słabości, wyzwalanie pozytywnych emocji podczas wspólnej zabawy, zaproponowanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego, przekonanie uczestników zajęć o życiu w zgodzie z przyrodą, znajomością miejscowej historii i dbałością o swoje zdrowie, budzenie szacunku wobec dorobku przeszłych pokoleń oraz lokalnego patriotyzmu przez poznawanie miejscowej historii, legend i tradycji, rozwijanie wyobraźni i umiejętności plastycznych

Zapisy na zajęcia ruszają 17.01.2023 r. od godz. 8:30 wyłącznie pod nr telefonu: (0-56) 49-847-87 (Muzeum Zamek). Jedna osoba może zapisać maksymalnie 2 uczestników. Ilość miejsc ograniczona.

Program zajęć:

31.01.2023 r. (wtorek)

- Omówienie programu i zapoznanie uczestników zajęć z regulaminem zasad dotyczących bezpieczeństwa

- "Poznajemy siebie" (zabawy służące przełamywaniu onieśmielenia oraz integracji grupy)

- Cztery pory roku w zwyczajach i obrzędach ludowych- omówienie najważniejszych obrzędów i tradycji naszych przodków w odniesieniu do poszczególnych pór roku i miesięcy, jakie powiedzenia i przysłowia związane są z określoną porą roku?

- "Mój rok"- zajęcia plastyczne

01.02.2023 r. (środa)

- Zabawy na dobry klimat w grupie

- "Zwierzęta zimą"- jak pomagać dzikim oraz bezdomnym zwierzętom w tym trudnym dla nich okresie, jak świadomie je dokarmiać, poznajemy zwierzęce "sposoby na zimno"

- "Papierowy zwierzyniec"- zajęcia manualne i plastyczne

- Zajęcia profilaktyczne – Profilaktyka zdrowego i bezpiecznego życia bez używek - zajęcia z elementami profilaktyki uzależnień od narkotyków, dopalaczy i innych substancji psychoaktywnych z wykorzystaniem materiałów kampanii "Narkotyki? To mnie nie kręci!". Przedstawienie dzieciom alternatywnych form spędzania czasu wolnego w ramach kampanii "Stop uzależnieniom behawioralnym"

02.02.2023 r. (czwartek)

- wycieczka do Muzeum Handlu Wiślanego FLIS w Grudziądzu (zwiedzanie i warsztaty piekarnicze)

03.02.2023 r. (piątek)

- Gry i zabawy na dobry klimat w grupie

- warsztaty ze Stowarzyszeniem Sagitta (wykonujemy "łapacze snów", uczymy się średniowiecznego tańca, poznajemy dawny sprzęt obozowy i rycerski)

- "Zdrowa, bezpieczna zima"- jak bezpiecznie spędzić ferie, jakich zachowań unikać zimą, jakie niebezpieczeństwa i zagrożenia wynikają z nałogów oraz jak im zapobiegać

07.02.2023 r. (wtorek) - Zabawy na dobry klimat w grupie

- "Skarby ukryte w ziemi"- spotkanie z archeologiem:
  • Kim jest archeolog, na czym polega jego praca?
  • Zabawa w poszukiwaczy skarbów
  • "Budowniczowie sprzed wieków"- zajęcia manualne
  • "Człowiek i jego przedmioty na przestrzeni dziejów"- zabawa w grupach, konkurs

- "Zamkowe bajanie"- legendy i opowieści "z dreszczykiem"

08.02.2023 r. (środa)

- Zabawy ruchowe

- "Muzyczna podróż w czasie"- jakie są korzenie muzyki? Czy nasi praprzodkowie lubili śpiewać?

Jakie instrumenty muzyczne znano przed wiekami? Co archeologia może nam powiedzieć o muzyce? - pogadanka na temat historii muzyki i instrumentów

- Zrób to sam i zagraj!- wykonujemy własne instrumenty muzyczne

- Debata – "Wygrywam zdrowie!" w ramach kampanii edukacyjno-profilaktycznej "Zachowaj trzeźwy umysł" mającej na celu zwiększanie świadomości dzieci i młodzieży na temat szkód, wynikających z picia alkoholu oraz promocję zdrowego stylu życia z uwzględnieniem aktywności kulturalnej dzieci i młodzieży. Podczas zajęć wykorzystane zostaną m. in. materiały kampanii "Alkohol niszczy" i "Odpowiedzialny kierowca".

09.02.2023 r. (czwartek)

- Gry i zabawy na dobry klimat w grupie

- "Kochać... czy to łatwo powiedzieć?"- skąd wywodzą się Walentynki? Kto jest patronem zakochanych? W jaki sposób wyrażać uczucia?

- "Kreatywne Walentynki"- wykonujemy drobne upominki dla bliskich

- "Hulanki i swawole na zamku!"- zabawa karnawałowa

10.02.2023 r. (piątek)

- "My się zimy nie boimy"- zabawy na śniegu (w zależności od pogody) - "Co kryje wieża...?" - szukanie cukierków na zamkowej wieży

- "Jaka to legenda...? - mini turniej podsumowujący wiedzę na temat lokalnych legend

- Biesiada rycerska

- Podsumowanie zajęć

Prowadzący: Agnieszka Markowska, Filip Marciniak

Zadanie dofinansowane ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022 – 2024.

Ferie z Muzeum w Brodnicy :Źródło: Urząd Miejski w Brodnicy


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej