Zaloguj się | Rejestracja

Zabawa sztuką w Janowie

poniedziałek, 12 grudnia 2022 r., godz. 16:49  |  Wersja do druku

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Zabawa sztuką" z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, dołączają kolejne przedszkola, szkoły oraz świetlice. Szkoła Podstawowa w Janowie przystąpiła w tym roku do tego projektu.Projekt jest niezwykle bogaty w ciekawe i atrakcyjne dla dzieci propozycje. Dzieci z radością przystępowały do każdej proponowanej przez nauczyciela aktywności w trakcie realizacji projektu. Został on w bardzo dokładny sposób przemyślany, proponowane zadania są przystępne dla każdej grupy wiekowej, a przede wszystkim pozwala on na rozwój dziecka na wielu płaszczyznach.

Uczniowie mają do wykonania pięć zadań do wyboru spośród 25 zaproponowanych przez organizatora. Na początek wybrano 2 zadania: nr 5 - ”Nietypowy pędzel” oraz zadanie nr 18 “Monochromatyzm”.

"Nietypowy pędzel" - pędzel nie jest niezbędny do malowania. Czym zastąpić tradycyjny pędzel? Wacikami, pomponami, filcem, folią aluminiową lub bąbelkową, piórkami, pomponami, kawałkami papieru, włóczką, liśćmi, trawą itd. Stwórzcie niepowtarzalne prace, nie korzystajcie z kolorowanek. Wystarczy sięgnąć po farby, nietypowy pędzel i kartki. 

"Monochromatyzm" - jedna barwa, wiele odcieni. Przy pomocy papieru kolorowego, kredek, farb lub innych materiałów plastycznych zachęćcie dzieci do stworzenia pracy w wybranej barwie i jej odcieniach. 

Uczniowie klasy IV w ramach zadania nr 5 wykorzystali sznurek do "namalowania" farbami motyli. Inspiracją był dla nich "Blue Morpho Butterfly" Martina Johnsona Heade. Tam omawiano wąska gamę barwną, a zadaniem uczniów było zastosowanie szerokiej gamy barwnej.

Klasa V zajęła się zadaniem nr 18 i stworzyła monochromatyczne bukiety kwiatowe. Inspiracją były "Słoneczniki" Vincenta van Gogha. Efekty ich starań można obejrzeć na załączonych fotografiach.

Źródło: SP w Janowie

Zabawa sztuką/fot. SP w Janowie:
reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej