Zaloguj się | Rejestracja

Jarmark Bożonarodzeniowy w Brzoziu

wtorek, 27 grudnia 2022 r., godz. 11:31  |  Wersja do druku

W mroźną niedzielę, 18 grudnia na terenie targowiska gminnego "Mój Rynek" w Brzoziu odbył się drugi Jarmark Bożonarodzeniowy. Na gości czekało mnóstwo atrakcji, była również stajenka z żywymi zwierzętami.Wystawcy zaoferowali na nim wybór świątecznych produktów, a wśród nich dużo rękodzieła, lokalne przysmaki i bogaty wybór upominków dla każdego. Jarmark rozpoczął się o godzinie 10:00 i od tej godziny można było robić zakupy. Na gości czekała również stajenka z żywymi zwierzętami. Wśród nich była mama oślica z młodym, owca z dwoma jagniętami i króliki. O godzinie 12:00 rozpoczęła się część oficjalna.

Mieszkańców i przybyłych gości przywitała wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska, a po krótkim wstępie ksiądz kanonik Wiesław Wyszkowski poświęcił stajenkę. Po nim przemawiali i składali życzenia świąteczne przybyli goście, a wśród nich senator RP Ryszard Bober, przewodniczący Rady Powiatu Roman Pytlasiński i przewodnicząca Rady Gminy Brzozie Maria Florkiewicz. Byli również radni powiatowi Arkadiusz Orłowski i Małgorzata Smoczyńska oraz sekretarz Miasta i Gminy Górzno Radosław Przybylski. Część oficjalną zakończyło przekazanie przez harcerzy z 126 DH Knieja z Wielkiego Leźna Betlejemskiego Światła Pokoju 2022 (coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem.)

Świąteczną atrakcją jarmarku był przyjazd Mikołaja, który w tym roku przyjechał na saniach i to nie byle jakich. Z sań wyłoniła się pani wójt jako srebrna Śnieżynka, Mikołaj i dwa Elfy. Dzieciaczki wraz z rodzicami otoczyły pojazd ciasnym kordonem, a Mikołaj nie szczędził im słodyczy. Było dużo śmiechu i pamiątkowych zdjęć. Po targowisku przechadzał się także Olaf z Krainy Lodu, który rozdawał świąteczne cukierki.

Coroczny jarmark jest także okazją do wręczenia nagród w konkursie organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Brzoziu. “Projekt Pocztówka Świąteczna” odbywa się z powodzeniem od roku 2020 i polega na zaprojektowaniu własnej kartki świątecznej z motywem/akcentem Gminy Brzozie. Nagrodzone projekty zostają wydrukowane jako profesjonalna kartka pocztowa, którą można wysłać do bliskich na całym świecie. W tym roku na konkurs wpłynęły 32 prace. Głównymi nagrodami nagrodzono Oliwię Otkę lat 11 i Błażeja Pikulskiego lat 12. Wyróżnienia przyznano: Zuzannie Burczyńskiej lat 8, Julii Warmińskiej lat 10 i Igorowi Żurawskiemu lat 6. Wszyscy pozostali uczestnicy dostali nagrody za udział w konkursie. Przysłane prace można oglądać na mini wystawie na targowisku gminnym.

W trakcie Jarmarku Bożonarodzeniowego odbyły się występy uczniów ze szkół podstawowych w Brzoziu, Jajkowie i Wielkim Leźnie. Tradycyjne kolędy wraz z mieszkańcami zaśpiewały panie z zespołu Wszyscy Razem, wspólną kolędę zaśpiewali też zaproszeni goście. Nastrój świąteczny zapewniała w trakcie jarmarku muzyka, a dekoracje i ośnieżone choinki dopełniały całości. Dzieci brały także udział w Wyzwaniu Świętego Mikołaja, były konkursy i nagrody. Taki jarmark z pewnością jest wielką atrakcją, a w przyszłym roku będzie co najmniej równie dobry.

Źródło: Urząd Gminy Brzozie

Jarmark Bożonarodzeniowy w Brzoziu/fot. UG Brzozie :
reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej