Zaloguj się | Rejestracja

Policja w Brodnicy informuje

środa, 03 sierpnia 2022 r., godz. 13:47  |  Wersja do druku

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 35-letniemu motorowerzyście, który kierował jednośladem mając prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna przewoził swoim skuterem pasażera, który nie posiadał kasku, za co został ukarany mandatem karnym.Wczoraj (2.08.) dzielnicowi z Górzna pełniąc służbę na terenie miejscowości Świedziebnia, zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę, który przewoził pasażera bez kasku. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca skutera jest pod działaniem alkoholu. Badanie alkotestem wykazało prawie promil alkoholu w organizmie. 35-letni kierowca motoroweru zastał zatrzymany przez policjantów, a motorower przekazany trzeźwemu pasażerowi. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, mieszkańcowi powiatu brodnickiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został również ukarany mandatem karnym, za przewożenie pasażera bez kasku.

W dniu 1.08., kilka minut po godz. 16:00, brodniccy policjanci przeprowadzający interwencję przy ul. Mostowej w Brodnicy, zauważyli jak na teren posesji przyjechał oplem astra 35-letni mężczyzna. Kierowca był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Po zbadaniu stanu trzeźwości brodniczanina okazało się, że ma on 3 promile alkoholu w organizmie. Po weryfikacji danych w policyjnym systemie na jaw wyszło, że brodniczanin ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze zatrzymali 35-latka i przetransportowali do brodnickiej komendy, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Kiedy będzie trzeźwy, zostanie przesłuchany. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do orzeczonego zakazu sądowego, mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia dzielnicowy z Górzna w miejscowości Gołkowo, zatrzymał do kontroli drogowej motorowerzystę. Podczas legitymowania kierowcy funkcjonariusz sprawdził jego stan trzeźwości. Okazało się, że 38-latem ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz mieszkaniec gminy Górzno odpowie za dwa przestępstwa. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: asp. szt. Agnieszka Wiesiołek oficer prasowy KPP Brodnica


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej