Brodniczanie wjechali na najwyższe stopnie podium

środa, 03 sierpnia 2022 r., godz. 10:47  |  Wersja do druku

3 runda Pucharu Polski Pit Bike Off-road w Wierzchucinie Królewskim była udana dla rajderów Pitbike Brodnica. Zajęli czołowe miejsca w swoich klasach. Pitbike Brodnica jest sekcją sportową Brodnickiego Stowarzyszenia Pojazdów Zabytkowych. Udział w rywalizacji sportowej dofinansowano ze środków Urzędu Miejskiego w Brodnicy.

Paweł Kędzia pisze:

W klasie stock 90 Felix Górniak wykręcił drugi czas kwalifikacji. W pierwszym wyścigu po wywrotkach rywali i perfekcyjnym starcie dojechał do mety z dużą przewagą. W drugim wyścigu stoczył widowiskowy pojedynek z Tymkiem Andrzejewskim i zajął ponownie 1. miejsce, ciesząc się ze zwycięstwa w zawodach. W klasyfikacji sezonu zajmuje obecnie 2. miejsce.

W klasie stock 125 klub reprezentowało aż 7 rajderów. W porannych kwalifikacjach najszybszy okazał się Niko Orzechowski. Michał Gutmański był 4, a dalej: 7. Filip Pankowski, 12. Kacper Szarszewski, 18. Olaf Kędzia, 21. Wiktor Wysogrocki, 23. Kajetan Bodnar.

W pierwszym wyścigu Nikodem wiózł prowadzenie od bramki startowej do linii mety, broniąc się przed klubowym kolegą, Michałem. Na dalszych miejscach uplasowali się: 8. Kacper Szarszewski, 15. Olaf Kędzia, 18. Filip Pankowski, 23. Kajetan Bodnar. Wiktor Wysogrocki po upadku musiał zejść z toru.

W drugim wyścigu ponownie walkę stoczyli Michał z Nikodemem. Tym razem po korekcie przełożeń pierwszy linię mety przekroczył Michał, wygrywając jednocześnie całe zawody. Dalej na mecie meldowali się w kolejności: 10. Kacper Szarszewski, 13. Filip Pankowski, 15. Olaf Kędzia, 23. Kajetan Bodnar, 25. Wiktor Wysogrocki.

Całe zawody wygrał Michał, a na drugim stopniu podium stanął Nikodem.

W klasyfikacji sezonu nadal przewodzi Niko Orzechowski, 3. Michał Gutmański, 8. Kacper Szarszewski, 11. Olaf Kędzia, 23. Filip Pankowski, 26. Wiktor Wysogrocki, 28. Kajetan Bodnar.

Pitbike'i to motocykle o pojemności do 190 cc. Rywalizacja odbywa się w dziewięciu klasach - Stock 90, Stock 125, Stock 150 Junior, Stock 150, Pit Ladies (kobiet), Super Pit, Masters, Amator, Bigy. Zawodnicy przez cały sezon zbierają punkty do klasyfikacji generalnej. Wyścigi składają się z trzech części: porannych kwalifikacji, które decydują o kolejności w jakiej rajderzy wybierają miejsce na linii startu, oraz dwóch wyścigów.

Źródło: Pitbike Brodnica, Paweł Kędzia

Dzialkowicz.jpg