Zaloguj się | Rejestracja

Brodniczanie wjechali na najwyższe stopnie podium

środa, 03 sierpnia 2022 r., godz. 10:47  |  Wersja do druku

3 runda Pucharu Polski Pit Bike Off-road w Wierzchucinie Królewskim była udana dla rajderów Pitbike Brodnica. Zajęli czołowe miejsca w swoich klasach. Pitbike Brodnica jest sekcją sportową Brodnickiego Stowarzyszenia Pojazdów Zabytkowych. Udział w rywalizacji sportowej dofinansowano ze środków Urzędu Miejskiego w Brodnicy.Paweł Kędzia pisze:

W klasie stock 90 Felix Górniak wykręcił drugi czas kwalifikacji. W pierwszym wyścigu po wywrotkach rywali i perfekcyjnym starcie dojechał do mety z dużą przewagą. W drugim wyścigu stoczył widowiskowy pojedynek z Tymkiem Andrzejewskim i zajął ponownie 1. miejsce, ciesząc się ze zwycięstwa w zawodach. W klasyfikacji sezonu zajmuje obecnie 2. miejsce.

W klasie stock 125 klub reprezentowało aż 7 rajderów. W porannych kwalifikacjach najszybszy okazał się Niko Orzechowski. Michał Gutmański był 4, a dalej: 7. Filip Pankowski, 12. Kacper Szarszewski, 18. Olaf Kędzia, 21. Wiktor Wysogrocki, 23. Kajetan Bodnar.

W pierwszym wyścigu Nikodem wiózł prowadzenie od bramki startowej do linii mety, broniąc się przed klubowym kolegą, Michałem. Na dalszych miejscach uplasowali się: 8. Kacper Szarszewski, 15. Olaf Kędzia, 18. Filip Pankowski, 23. Kajetan Bodnar. Wiktor Wysogrocki po upadku musiał zejść z toru.

W drugim wyścigu ponownie walkę stoczyli Michał z Nikodemem. Tym razem po korekcie przełożeń pierwszy linię mety przekroczył Michał, wygrywając jednocześnie całe zawody. Dalej na mecie meldowali się w kolejności: 10. Kacper Szarszewski, 13. Filip Pankowski, 15. Olaf Kędzia, 23. Kajetan Bodnar, 25. Wiktor Wysogrocki.

Całe zawody wygrał Michał, a na drugim stopniu podium stanął Nikodem.

W klasyfikacji sezonu nadal przewodzi Niko Orzechowski, 3. Michał Gutmański, 8. Kacper Szarszewski, 11. Olaf Kędzia, 23. Filip Pankowski, 26. Wiktor Wysogrocki, 28. Kajetan Bodnar.

Pitbike Brodnica jest sekcją sportową Brodnickiego Stowarzyszenia Pojazdów Zabytkowych. Udział w rywalizacji sportowej dofinansowano ze środków Urzędu Miejskiego w Brodnicy.

Pitbike'i to motocykle o pojemności do 190 cc. Rywalizacja odbywa się w dziewięciu klasach - Stock 90, Stock 125, Stock 150 Junior, Stock 150, Pit Ladies (kobiet), Super Pit, Masters, Amator, Bigy. Zawodnicy przez cały sezon zbierają punkty do klasyfikacji generalnej. Wyścigi składają się z trzech części: porannych kwalifikacji, które decydują o kolejności w jakiej rajderzy wybierają miejsce na linii startu, oraz dwóch wyścigów.


Źródło: Pitbike Brodnica, Paweł Kędzia


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej