Zaloguj się | Rejestracja

800-lecie wsi Bobrowo

piątek, 29 lipca 2022 r., godz. 11:48  |  Wersja do druku

W dniu 16 lipca obchodzono jubileusz 800-lecia wsi Bobrowo. Po uroczystej mszy św., która odbyła się w kościele pw. św. Jakuba Starszego w Bobrowie, nastąpiła część oficjalna w Gminnym Ośrodku Kultury.Legendę o powstaniu wsi Bobrowo przedstawiła Zuzanna Rulko, uczennica Szkoły Podstawowej w Bobrowie. Historyk Radosław Stawski zapoznał wszystkich z dziejami wsi i najważniejszymi wydarzeniami, jakie miały miejsce od chwili jej powstania po dzień dzisiejszy.

Podczas uroczystości podziękowano seniorom ze wsi, a podziękowania wręczał sołtys wsi Bobrowo Grażyna Kadłubowska oraz radny Gminy Bobrowo Krzysztof Cichewicz. Z okazji jubileuszu został ogłoszony konkurs plastyczny i fotograficzny. Nagrody zostały wręczone na Dniach Gminy Bobrowo organizowanych w ramach 800-lecia wsi Bobrowo.

Nie mogło zabraknąć występu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Bobrowie, które przygotowały inscenizację legendy o powstaniu wsi Bobrowo oraz wesoły taniec pierwszoklasistów. Scenariusz akademii napisała Katarzyna Nadolska. Na uroczystości został wyświetlony film o wsi, który został nagrany przez firmę Majkowscy Foto & Video, a ufundowało go OSP Bobrowo. Po części oficjalnej odbył się poczęstunek dla wszystkich biorących udział w uroczystości.

Źródło: UG Bobrowo

800-lecie wsi Bobrowo/fot. UG Bobrowo:


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej