Zaloguj się | Rejestracja

Pilnują bezpieczeństwa nad wodą

czwartek, 28 lipca 2022 r., godz. 09:53  |  Wersja do druku

Przez całe lato jednostki Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego patrolują akweny w całym regionie, dbając o nasz bezpieczny wypoczynek. Co roku na świecie tonie co najmniej 236 tys. osób.W Polsce toną głównie osoby dorosłe, które przeceniają swoje umiejętności, ponad 85 proc. to mężczyźni. Polskie statystyki utonięć wskazują, że najczęściej dochodzi do nich w jeziorach i rzekach. W ubiegłym roku utonęło w naszym kraju 408 osób. W czerwcu 2022 roku w polskich wodach życie straciło 87 osób. Lipiec również wygląda pod tym względem tragicznie - do 24 lipca utonęły 52 osoby .

W samym województwie kujawsko-pomorskim od początku roku utonęło 17 osób. Najtragiczniejsza okazała się niedziela 3 lipca, kiedy życie w wodzie straciło 10 osób . Co trzecia ofiara piła wcześniej alkohol lub była pod wpływem innych środków odurzających. Najczęstszą okolicznością utonięcia była kąpiel miejscu niestrzeżonym.

Służby ratownicze w sezonie pełnią dyżury:
 • w stanicach WOPR: w Kruszwicy (powiat inowrocławski), Bydgoszczy, Borównie (powiat bydgoski), Lipnie, Tleniu (powiat świecki), Toruniu, Włocławku i Żninie
 • na kąpieliskach i innych obszarach wodnych:
  - w Bydgoszczy, Toruniu, Tleniu (powiat świecki), Żninie, Borównie (powiat bydgoski), Solcu Kujawskim (powiat bydgoski), Brodnicy, Tucholi i Ciechocinku (powiat aleksandrowski)

Samorząd województwa wspiera WOPR za pomocą dotacji i zakupów sprzętu. Kujawsko-pomorskie zabezpiecza obecnie:
 • 760 ratowników
 • 27 instruktorów ratownictwa
 • 15 instruktorów WOPR
 • 54 stermotorzystów żeglugi śródlądowej
 • 587 ratowników kwalifikowanej pierwszej pomocy
 • 342 sterników motorowodnych
 • 125 płetwonurków

Źródło: Urząd Marszałkowski


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej