Zaloguj się | Rejestracja

Cisowianka Mazovia MTB Marathon

piątek, 22 lipca 2022 r., godz. 16:32  |  Wersja do druku

W samym środku lata, w Brodnicy, odbędzie się kolejna odsłona cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Zawodniczkom i zawodnikom przyjdzie rywalizować w zachwycającej scenografii Pojezierza Brodnickiego. Jednym ze sponsorów imprezy jest Gmina Brodnica.Brodnicki maraton to połączenie sportowych wyzwań, w postaci urozmaiconych tras oraz urokliwych krajobrazów. Brodnicki maraton to kumulacja - pełnia lata oraz maksimum rowerowych emocji przeżywanych na dystansach przygotowanych przez Cezarego Zamanę. Brodnicki maraton wreszcie, to magnetyzująca propozycja dla pasjonatów kolarstwa górskiego, miłośników jazdy bardziej rekreacyjnej, a także dzieci oraz młodzieży. Brodnicki maraton to sportowe wydarzenie, w którym zdecydowanie warto wziąć udział!

Jeśli gdzieś w Polsce można spotkać zjawiskowe mityczne postacie, to z pewnością pośród przepięknych brodnickich jezior i rozlewisk. A za sprawą zawodów Cisowianka Mazovia MTB Marathon, między rusałkami i nimfami pojawią się amory – setki amortyzatorów, w które wyposażone będą rowery zawodniczek i zawodników. 31 lipca Cisowianka Mazovia będzie świętować swoje osiemnaste urodziny w Brodnicy!To właśnie u nas kolarski mistrz Polski Cezary Zamana, z powodzeniem co roku organizuje swoje wakacyjne maratony. Na rowerowych trasach, wijących się po terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego ścigają się zawodniczki i zawodnicy niemal z całej Polski.

Brodnickie trasy należą do czołówki, jeśli chodzi o stopień trudności. Zwłaszcza dystans Pro wymaga pełnej koncentracji oraz żelaznej kondycji uczestników. Piękno naszego krajobrazu może być dla wielu mylące, gdyż pod łagodnie szumiącymi drzewami, tuż obok szafirowych jezior kryją się bezlitosne dla mięśni podjazdy, wybijające z rytmu zakręty, czy domagające się maksymalnej koncentracji wąskie single tracki.

Nieco więcej luzu będzie na dystansie Fit, a dystans Hobby został wytyczony tak, aby startująca na nim młodzież oraz dzieci mogli bezpiecznie rywalizować. Nie sposób, aby w krainie jezior nie odbyły się Zawody z Rybką MiniMini, czyli darmowy wyścig dla dzieci, do szóstego roku życia. Jedynym warunkiem startu dla najmłodszych sportowców jest sprawny rowerek oraz kask.

Współorganizatorami zawodów są Urząd Miejski w Brodnicy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brodnicy. Baza zawodów, start i meta na plaży Niskie Brodno.

PROGRAM ZAWODÓW BRODNICA CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Niedziela, 31 lipca
9:00-16:00 – obsługa biura zawodów

Starty:
10:30 – start dystansu Hobby
11:30 – start dystansu Fit i Pro
11:45 – zawody na rowerkach biegowych z Rybką Mini Mini
Dekoracje:
12:00 - dekoracja dystansu Hobby
13:30 - dekoracja dystansu Fit
14:30 - dekoracja dystansu Pro

Cisowianka Mazovia MTB Marathon:Cisowianka Mazovia MTB Marathon:Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej