Zaloguj się | Rejestracja

Degustacja potraw na zamku

środa, 20 lipca 2022 r., godz. 09:44  |  Wersja do druku

Zamek w Golubiu-Dobrzyniu stał się areną dla jubileuszowej edycji Przeglądu Zespołów Ludowych połączonego z degustacją potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Gminę Brzozie reprezentowały panie z Gminnej Rady KGW.Impreza odbyła się się na Zamku Golubskim w dniu 9 lipca 2022 roku. Podczas wydarzenia zaprezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Kujaw i Pomorza oraz zespoły ludowe biorące udział w przeglądzie konkursowym. Koła zaprezentowały smaczne jadło ludowe w ramach Festiwalu Smaków. Swoje wyroby kulinarne zaprezentowało łącznie osiem kół. W przeglądzie uczestniczyło kilkanaście zespołów, a degustację potraw tradycyjnych przygotowały KGW z regionu, m.in. powiatu golubsko-dobrzyńskiego i brodnickiego.

Gminę Brzozie reprezentowały panie z Gminnej Rady KGW. Słodkimi wypiekami oraz kawą i herbatą częstowały przewodniczące z KGW Janówko, KGW Brzozie i KGW Mały Głęboczek. Panie przygotowały również lemoniadę oraz napar z aksamitki, który zachwycał oryginalnym smakiem i cieszył się dużym zainteresowaniem. Oryginalny i piękny wystrój stołu oraz pyszne ciasta zachwycały degustujących.

Wydarzenie prezentujące dziedzictwo kulturowe i kulinarne terenów wiejskich ma na celu pokazanie szerokiemu gronu odbiorców bogactwo kultury ludowej regionu, stanowiąc przy tym doskonałą formę promocji Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przegląd był połączony również z degustacją potraw z mięsa wieprzowego przygotowanych przez Kujawsko-Pomorską Izbę Rolniczą w ramach projektu pt. "Wieprzowina mięsna uczta. Dlaczego warto jeść wieprzowinę?"

Podczas imprezy odbył się XIV Zlot i Wystawa ciągników i maszyn rolniczych przygotowanych przez Stowarzyszenie "Retro-Traktor".

Organizatorami wydarzenia byli: Regionalny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Toruniu, Oddział PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego w Golubiu Dobrzyniu oraz Departament Rolnictwa i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Źródło: Małgorzata Smoczyńska

XX Wojewódzki Przegląd Zespołów Ludowych /fot. nadesłane:

reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej