Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Świedziebnia informuje

poniedziałek, 18 lipca 2022 r., godz. 12:53  |  Wersja do druku

Ponad 5,6 mln złotych z budżetu województwa trafi w tym roku do samorządów lokalnych na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Uroczyste wręczenie umów z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, wicemarszałka Zbigniewa Sosnowskiego i członka zarządu województwa Anety Jędrzejewskiej odbyło się dziś (18 lipca) w Urzędzie Marszałkowskim.- Co roku kujawsko-pomorskie samorządy gminne korzystają z dotacji na budowę i modernizację dróg dojazdowych. To małe, jednak niezwykle ważne inwestycje. Utwardzone, odwodnione drogi ułatwiają dojazd lokalnym mieszkańcom do pól uprawnych i poprawiają komfort ich codziennej pracy - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Podpisywane umowy dotyczą dofinansowania budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych. W tym roku na realizację 60 inwestycji drogowych prowadzonych przez samorządy gminne trafi 5,64 mln złotych. Środki przeznaczone na ten cel pochodzą z należności i opłat rocznych z tytułu wyłączeń gruntów rolnych i leśnych z produkcji. O wsparcie wnioskują samorządy lokalne naszego regionu, zaś podziału tych środków dokonuje zarząd województwa kujawsko-pomorskiego. Finansowane w ten sposób przedsięwzięcia modernizacyjne polegają na położeniu twardej lub utwardzonej nawierzchni, budowie zjazdów i odwodnieniu dróg. Długość budowanych lub modernizowanych w tym roku dróg dojazdowych do pól uprawnych wynosi blisko 42 kilometry.

Wśród beneficjentów znalazła się Gmina Świedziebnia, której wójt Szymon Zalewski podpisał w dniu 18 lipca umowę w Urzędzie Marszałkowskim. Gmina Świedziebnia dostała dotację w wysokości 77 362,00 zł na 0,823 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Umowy na drogi dojazdowe do gruntów rolnych w liczbach:
  • w tym roku dofinansowanie pozwoli na realizację 60 inwestycji drogowych
  • długość modernizowanych dróg w ramach wręczonych umów to 41,64 km
  • łączna kwota dofinansowania to 5,64 miliona złotych
  • w latach 1999-2021 zmodernizowano 2 273 kilometry dróg
  • samorząd województwa wsparł przedsięwzięcia łączną kwotą ponad 115 milionów złotych

Źródło: Beata Krzemińska rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego

Dotacje na drogi dojazdowe do pól uprawnych/fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP:

reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej