Zaloguj się | Rejestracja

Bitwa Regionów w Szczuce

niedziela, 17 lipca 2022 r., godz. 09:09  |  Wersja do druku

W sobotę, 16 lipca przy świetlicy wiejskiej w Szczuce odbyła się Bitwa Regionów - etap powiatowy. Koła gospodyń wiejskich z terenu powiatu brodnickiego rywalizowały ze sobą w potyczkach kulinarnych. Podczas imprezy odbyło się także oficjalne przekazanie OSP w Szczuce samochodu ratowniczo-gaśniczego."Bitwa Regionów" to ogólnopolski konkurs kulinarny dla pań z KGW oraz innych organizacji kobiecych działających na wsiach. Panie przygotowują i prezentują tradycyjne potrawy regionalne charakterystyczne dla regionu działania KGW. Komisja konkursowa, w której skład wchodzi lokalny ekspert kulinarny, ocenia potrawy wcześniej zgłoszone w formularzu zgłoszeniowym i przyznaje im odpowiednią punktację.

W konkursie w Szczuce zmierzyło się dziesięć kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu brodnickiego. Były to koła z Gorczenicy, Osieka, Zasad, Nieżywięcia, Małk, Kretek Małych, Gminy Górzno, Kłuśna, Cieląt, Zaborowa i KGW Powiat Brodnicki. Pierwsze miejsce w powiatowym konkursu "Bitwa Regionów" zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Kłuśnie. Panie z tego koła przygotowały na konkurs pyzy z mięsem, kaczkę w sosie cebulowym i gruszkę w winie.

Drugie miejsce w konkursie zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Gorczenicy, a trzecie Koło Gospodyń Wiejskich w Kretkach Małych. Zaplanowano eliminacje powiatowe, wojewódzkie i finał ogólnopolski. W trakcie wszystkich wydarzeń KGW zaprezentują zgłoszone potrawy regionalne, a jurorzy będą je oceniać według kryteriów wskazanych w regulaminie.

W pierwszym etapie wszystkie KGW, które dokonały zgłoszenia online, wezmą udział w powiatowych piknikach z Produktem Polskim. Dziesięć kół, które zdobędą najwyższą liczbę punktów w danym województwie, zostanie zaproszonych do II etapu - półfinałów wojewódzkich. W trzecim etapie, ogólnopolskim, zmierzy się 16 kół, po jednym z każdego województwa.

Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski powiedział nam: - Spotykamy się w Szczuce na "Bitwie Regionów" - konkursie, w którym rywalizują ze sobą koła gospodyń wiejskich z powiatu brodnickiego. Poczas degustacji i konkursu zostanie wyłonione jedno koło, które przejdzie dalej do etapu wojewódzkiego. Jednocześnie sołtys Anita Berent wraz radą sołecką i OSP zorganizowali też piknik rodzinny. Przewidziane są różne zabawy i konkursy dla dzieci, występy zespołów, zjeżdżalnie. Była to również okazja do przekazania Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuce samochodu ratowniczo-gaśniczego, tzw. "beczki", która przeżyła już swój chrzest bojowy w akcjach. Mam nadzieję, że będzie on rzadko używany, żeby na terenie gminy Brodnica zdarzało się jak najmniej akcji pożarniczych. Liczymy na dużą frekwencję dzisiejszej imprezy i zapraszamy do Szczuki.

Konkurs organizują: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Bitwa Regionów w Szczuce:


Bitwa Regionów w Szczuce/fot. nadesłane:


Podziękowania:
reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej