Zaloguj się | Rejestracja

Rodziny bawiły się w Jajkowie

czwartek, 14 lipca 2022 r., godz. 11:21  |  Wersja do druku

W niedzielę, 10 lipca w Jajkowie odbył się Festyn Rodzinny. To już kolejna gminna impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń. Organizatorzy festynu Wójt Gminy Brzozie Danuta Kędziorska-Cieszyńska, sołtys Jajkowa, Stowarzyszenie “Początku Życia” i Gminna Biblioteka Publiczna w Brzoziu postarali się, by można było atrakcyjnie spędzić niedzielne popołudnie.Około godziny 15:00 z nieba polały się potoki deszczu, który na szczęście szybko przeszedł i na niebie pojawiło się słońce. Później było już tylko lepiej. Całość imprezy zgrabnie poprowadziła Halina Borkowska, której mikrofon nie jest obcy. Gości powitała także wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska, która jest wielkim orędownikiem imprez gminnych w plenerze.

Było co kupić i było co zjeść. Liczne stoiska oferowały różne atrakcje. Na głodnych czekały jajeczne burgery i frytki przygotowane przez Stowarzyszenie "Początku Życia", smakowity żurek (Klub Seniora “Brzozowy Raj”) i darmowa kiełbaska z rożna. Były ciasta domowej roboty upieczone przez seniorów, popcorn i wata cukrowa, którą oferowało Koło Gospodyń Wiejskich z Brzozia. Samorządowy Żłobek “Brzozowy Gaik” zapewnił kącik piękności, a w nim malowano twarze, pleciono misterne warkoczyki i robiono brokatowe tatuaże. Szkoła Podstawowa w Jajkowie zaprosiła do kącika kreatywnego, a Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy na oglądanie ciekawostek natury i konkursy. ŻAK Jajkowo przygotował zabawy sportowe, a dmuchana zjeżdżalnia pozwoliła dzieciakom poszaleć.

Można było kupić świece i woski sojowe, kosmetyki, lizaki i lody bezowe. Były szydełkowe maskotki dla dzieci i misterne rękodzieło. Gościnnie zaśpiewały Agata Bieńkowska, Dominika Leńska i Oliwia Pietrzak. Muzyka w tle pozwoliła miło spędzić czas, a na wieczorną zabawę zaprosiła radna Iwona Wiśniewska, radny Edward Lendzionowski i sołtys Teresa Gacek, którzy byli sponsorami DJ-a.

Źródło: Urząd Gminy w Brzoziu

Tytuł galerii:reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej