Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Świedziebnia informuje

czwartek, 23 czerwca 2022 r., godz. 14:26  |  Wersja do druku

W ramach projektu Fundacji Orły Sportu w środę, 15 czerwca odbyła się w Szkole Podstawowej im. ppor. Piotra Wysockiego w Świedziebni odbyła się Wielka Lekcja WF-u z siatkówką. Na widowni, oprócz dyrekcji i nauczycieli oraz szkolnej braci, zasiedli także przybyli goście.Szkoła Podstawowa w Świedziebni pisze:

Na widowni zasiedli goście:

Zbigniew Sosnowski – wicemarszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego
Szymon Zalewski – wójt gminy Świedziebnia,
Piotr Burkwicz – prezes Ludowego Zespołu Sportowego w Świedziebni
Ewa Szymańska – sekretarz Gminy Świedziebnia
Barbara Szefler – przewodnicząca Rady Rodziców
Jerzy Sitkiewicz – wiceprzewodniczący Rady Gminy Świedziebnia
Jolanta Mugalska - koordynator finansowy fundacji Orły Sportu

Dużo działo się tego dnia!
Zaczęliśmy od wspólnej zumby poprowadzonej przez p. Lucynę Pawlak. Najwięcej emocji dostarczyła oczywiście oczekiwana, nietypowa lekcja. Uczniowie ćwiczyli naprzemiennie, przez dwie godziny zegarowe, w ośmiu grupach prowadzonych przez zawodniczki klubu UKS Victoria Lubowidz oraz nauczycieli WF. Lekcji towarzyszyły ogromna radość, zadowolenie, chęć do podejmowania kolejnego działania, zaangażowanie, serdeczność i oczywiście zasady fair play. W przerwie, dzięki sponsorom, mogliśmy się posilić i ugasić pragnienie.

Dziękujemy sponsorom:
p. Szymonowi Zalewskiemu,
p. Zbigniewowi Sosnowskiemu,
p. Jerzemu Cieszyńskiemu,
p. Emilii Cieszyńskiej,
państwu Agnieszce i Piotrowi Burkwiczom,
państwu Annie i Pawłowi Hoga,
oraz sponsorowi, który postanowił pozostać anonimowy.

Pan Bejger opowiedział nam o polskich olimpijczykach oraz przybliżył nam kilka faktów i ciekawostek z historii sportu. Po czym reprezentanci klas wzięli udział w quizie historycznym. Następnie odbył się turniej dwójek siatkarskich. Największym przeżyciem było spotkanie z najbardziej utytułowaną Polską siatkarką - Małgorzatą Glinką – Mogentale, która bardzo chętnie podpowiadała i udzielała wskazówek, szczególnie dotyczących wykonania zagrywki. Pani Małgosia opowiedziała nam o sobie, o swojej pasji, pracy oraz chętnie odpowiadała na nasze pytania. Kolejka po autograf nie miała końca.

Zwycięzcy poszczególnych rozgrywek uhonorowani zostali atrakcyjnymi nagrodami, które odebrali z rąk pani dyrektor i naszych gości. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. Pamiątkowe zdjęcia długo będą nam przypominać o tym wspaniałym wydarzeniu!


Źródło: SP im. ppor. Piotra Wysockiego w Świedziebni

Wielka Lekcja WF-u z siatkówką/fot. Szkoła Podstawowa w Świedziebni:reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej