Zaloguj się | Rejestracja

Festyn nad jeziorem Janówko

wtorek, 05 lipca 2022 r., godz. 12:30  |  Wersja do druku

Były wyścigi drużyn kajakowych o Puchar Wójta Gminy Brzozie, “Koncert o zachodzie słońca”, dużo smakołyków i prawdziwie rodzinna atmosfera. Tak bawili się mieszkańcy gminy Brzozie i nie tylko na festynie, który odbył się nad jeziorem Janówko w niedzielę, 3 lipca.Festyn rozpoczął się zawodami kajakowymi, które warte były obejrzenia. Można było kibicować drużynom, które toczyły zacięty bój na wodzie, aby zdobyć jak najlepszy czas. Ostatecznie wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce Marcin Kamiński/Karol Weręgowski (4,13,32)

II miejsce Rafał Kamiński/Szymon Czapliński (4,14,74)

III miejsce Dariusz Markuszewski/Marta Markuszewska (4, 21,28)

Zwycięskie drużyny kajakowe otrzymały puchary i medale ufundowane przez Gminę Brzozie. Później był występ artystyczny małych, ale już zdolnych tancerek ze Szkoły Podstawowej z Wielkiego Leźna. O godzinie 17:00 rozpoczął się “Koncert o zachodzie słońca”, w którym wystąpiły drużyna harcerska “Knieja” z Wielkiego Leźna, Natalia Pawelska – finalistka The Voice Kids i Tomek Karczewski i Przyjaciele.

Nad brzegiem jeziora działała kawiarenka obsługiwana przez KGW Janówko, był grill, frytki, hot-dogi i zapiekanki. KGW Brzozie zapewniło watę cukrową i popcorn. Dziećmi zajmowała się animatorka, jak również strażacy z OSP Brzozie, którzy czuwali na wodzie i zabierali dzieci na przejażdżki pontonem. O porządek i miejsca na parkingu zadbali strażacy z OSP Janówko, którzy znakomicie wywiązali się ze swojego zadania. Nad całością czuwała i festyn prowadziła sołtys Janówka Małgorzata Smoczyńska. To nie pierwsza impreza pani sołtys i z pewnością nie ostatnia.

Zapytana o pomysł powiedziała nam: - Dzisiaj robimy festyn na sportowo. Piknik rodzinny nad jeziorem Janówko, w miejscowości Janówko. Mamy wiele atrakcji, a wśród nich wyścigi kajakami. Rywalizacja z pewnością będzie ostra. Mamy wiele smakołyków. Koło Gospodyń Wiejskich z Janówka częstuje ciastem, kawą i herbatą, KGW z Brzozie watą cukrową i popcornem, mamy panie z zapiekankami, hot-dogami i frytkami, będzie co zjeść. Planujemy też grilla, dla dzieci są animacje. No i część artystyczna po godzinie 17:00, w której wystąpią drużyna harcerska “Knieja” z Wielkiego Leźna, Natalia Pawelska – finalistka The Voice Kids i Tomek Karczewski i Przyjaciele. Koncert wyszedł spontanicznie, bo marzyłam o koncercie na pomoście o zachodzie słońca. Na pomoście jest jednak niebezpiecznie, dlatego koncert odbędzie się nad brzegiem jeziora. Muszę powiedzieć, że zapowiada się bardzo romantycznie. Impreza jest dofinansowana z budżetu Gminy Brzozie, w ramach środków z funduszu sołeckiego. Pani wójt ufundowała medale i puchary, wsparły nas Tartak Nara i Masarnia Brzozie. Panie z Janówka upiekły ciasta, panowie z Janówka zakasali rękawy i rozłożyli namioty i przygotowali plażę. Adam Kopiczyński użyczył nam kajaków, a nagłośnienia użyczył zespół "Wszyscy Razem" z Brzozia. Namioty są użyczone przez Gminę Brzozie, również stoliki i ławki, Andrzej Koziorzemski użyczył nam pola na parking dla samochodów. OSP Janówko obstawia parkingi, a OSP Brzozie zabezpiecza wodę. Dziękuję radnemu Marcinowi Kamińskiemu za wsparcie i pomoc i wszystkim mieszkańcom Janówka za ich nieocenioną pomoc. Bez nich nie byłoby to możliwe.

Wydarzenie dofinansowane było z budżetu Gminy Brzozie, w ramach środków z funduszu sołeckiego.

Festyn nad jeziorem Janówko/fot. UG Brzozie:reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej